Piłkarze Lecha nie mieli wielu powodów do radości

Maciej Lehmann
A. Rudnevs  grał w Tel-Awiwie
A. Rudnevs grał w Tel-Awiwie Marek Zakrzewski
Czterech piłkarzy Lecha ma za sobą występ w reprezentacjach swoich krajów. Gracze Kolejorza nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Cieszyć się mógł jedynie Semir Stilić, choć akurat on nie pojawił się na boisku w wygranym 2:1 przez Bośnię i Hercegowinę meczu z Rumunią. Gratulacje za zwycięstwo odbierać mógł tylko Luis Henriquez.

Ze swojego występu w Kownie przeciwko Litwie na pewno nie może być zadowolony Rafał Murawski. Pomocnik Lecha został zmieniony w przerwie i to nie tylko z tego powodu, że trener Franciszek Smuda chciał zobaczyć, jak spisują się jego konkurenci. Murawski prezentował się słabo, nie potrafił pokierować grą środkowej linii, popełnił sporo błędów. Zastąpił go Sławomir Peszko, który na pewno więcej biegał, ale też niewiele wniósł do gry drużyny. Drugi z powołanych lechitów, Hubert Wołąkiewicz nie zagrał ani minuty. Może szansę dostanie we wtorek w meczu z Grecją?

Równie smętne nastroje jak w ekipie biało-czerwonych panują z pewnością w reprezentacji Łotwy. Artjoms Rudnevs i jego koledzy przegrali 1:2 eliminacyjnym mecz w Tel-Awiwie z Izraelem i praktycznie stracili szansę na zakwalifikowania się do Euro. Napastnik Lecha zaliczył pełne 90 minut w spotkaniu, ale honorowego gola zdobył obrońca angielskiego Queens Park Rangers Kaspars Gorkss.

Mimo porażki 0:1 z Albanią, w grze o Euro 2012 jest nadal Białoruś. Siergiej Kriwiec niewiele jednak pomógł kolegom i w przerwie został zastąpiony przez Leonida Kovela. Pomocnik Lecha leci jeszcze ze swoją reprezentacją do Turcji, gdzie we wtorek w towarzyskim meczu Białoruś zmierzy się z Kanadą.

Najdłuższa podróż powrotna do Poznania czeka jednak Luisa Henriqueza. Obrońca Lecha wystąpił w meczu towarzyskim reprezentacji Panamy z Boliwią. Defensor Kolejorza zaliczył pełne 90 minut gry, a jego zespół pokonał rywali 2:0. We wtorek Panama zagra kolejny sparingowy mecz z Kubą w Hawanie.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0