Piłkarze Lecha Poznań grają w reprezentacjach

LEM
Nie wszyscy piłkarze Lecha Poznań odpoczywają po sezonie. Kilku z nich gra w meczach reprezentacji swoich krajów.

Luis Henriquez walczy o Złoty Puchar

W pierwszym meczu grupowym turnieju Gold Cup Panama pokonała Gwadelupę 3:2. Cały mecz w zespole zwycięzców rozegrał obrońca Lecha Luis Henriquez. To właśnie po faulu obrońcy Kolejorza, w 38. minucie czerwoną kartkę zobaczył Mickael Tacalfred.

Do tego czasu Panama prowadziła 2:0 po golach Blasa Pereza i Luisa Tejady. Trzeciego gola dla Panamczyków strzelił Gabriel Gomez z rzutu karnego. Honorowe trafienia dla reprezentacji Gwadelupy zaliczył Brice Jovial. W drugim meczu grupy C Stany Zjednoczone pokonały Kanadę 2:0.

Rudnevs stracił skuteczność

Artjoms Rudnevs wystąpił w reprezentacji Łotwy w towarzyskim meczu z Austrią. Rudnevs nie strzelił gola, a jego zespół przegrał 1:3. Napastnika Lecha w 90. minucie zmienił Deniss Romanovs.

Całe spotkanie Bośni i Hercegowiny z Albanią na ławce rezerwowych spędził natomiast Semir Stilić. Jego drużyna wygrała 2:0.

Przeczytaj też rozmowę z Dimitrije Injacem na temat nieudanego sezonu Lecha Poznań