Piotrkowianin - Nielba 27:29 (14:16)

Bogusław Kukuć
Przemysław Matyjasik i koledzy zawiedli piotrkowskich fanów
Przemysław Matyjasik i koledzy zawiedli piotrkowskich fanów fot. Dariusz Śmigielski
W grudniu wydawało się, że piłkarze ręczni Piotrkowianina najgorsze mają za sobą i przełamią kryzys, który sprawił, że znaleźli się na przedostatnim miejscu w tabeli PGNiG Superligi. Niestety.

Oba styczniowe występy dowiodły, że piotrkowianie oraz przeżywający podobne kłopoty organizacyjne i sportowe beniaminek z Gorzowa to najpoważniejsi kandydaci do degradacji.

Sobotni mecz w hali Relax z Nielbą gospodarze przegrali w kompromitującym stylu 27:29 (14:16). Już sam fakt, że był to pierwszy mecz wyjazdowy, w którym rywale z Wągrowca nie doznali porażki, mówi wiele o nieporadności Piotrkowianina.

Od początku goście, dowodzeni przez doświadczonego trenera Giennadija Kamielina, byli bardziej skoncentrowani. Nie grali dobrze, ale popełniali mniej szkolnych błędów. A to wystarczyło był już w 20. min, po dwóch kontrach byłego piotrkowianina Łukasza Białaszka i trafieniu Rafała Przybylskiego, powiększyć przewagę do pięciu goli (7:12). I wtedy stał się cud, bo znakomitą dyspozycją rzutową błysnął dubler Łukasz Archuk, zdobywając cztery bramki. Później trzy z rzędu gole strzelił lewoskrzydłowy Przemysław Matyjasik i minutę przed przerwą straty były prawie odrobione (15:16).

Tuż po przerwie Archuk nadal "trzymał" wynik. Po golu Bartosza Wusztera w 36 min na 17:17 oraz trafieniu Przemysława Maty jasika w 42 min na 20:20 sprawa zwycięstwa była otwarta. W nerwowej końcówce pełnej obustronnych błędów (niestety także sędziowskich) więcej opanowania wykazali zawodnicy Nielby. W 51 min. obie drużyny grały czwórką w polu i Wuszter zmniejszył stratę do jednego gola. W 57 min. grający trener Tomasz Matulski poprosił o czas i po rzucie z arcytrudnej pozycji Piotra Masłowskiego było 25:26. W końcówce goście wykorzystali bez litości katastrofalne błędy Dominika Płócienniczaka. Mieli też sporo szczęścia przy rzutach w poprzeczkę Przemysława Matyasika, Masłowskiego i Archuka. To był fatalny dzień rytyniarzy Piotrkowianina np. Pawła Laskowskiego.

Piotrkowianin: Ner, Matulski - Achruk 7, Masłowski, Michał Matyjasik, Przemys- ław Matyjasik po 5, Wuszter 3, Pilitowski 2, Laskowski, Matiuk, Mróz, D. Płócienniczak, Skalski, Trojanowski, Wolski.
Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Przy siek i Szyczkow 6, Gierak i Krajewski po 4, Przybylski 3, Białaszek, Wasilek, Witkowski po 2, Ciok, Świerad, J.Płócienniczak, Tórz, Widziński.