PKO Poznań Półmaraton: Czołowa zawodniczka zdyskwalifikowana za doping!

Krzysztof Tura
Chodzi o Olgę Ochal, która w tym roku zajęła III miejsce w PKO Poznań Półmaratonie. Grzegorz Dembiński
Jak informują organizatorzy PKO Poznań Półmaratonu u jednej z czołowych zawodniczek biegu wykryto we krwi niedozwolone przepisami substancje. Wynik biegaczki zostaje anulowany, a ona sama otrzymała zakaz uczestnictwa w biegach na 2 lata.

Chodzi o Olgę Ochal, która w tym roku zajęła III miejsce w PKO Poznań Półmaratonie. W zeszłym roku wygrała bieg razem z mężem. Jak wynika z kontroli antydopingowej, w jej krwi znaleziono zakazane substancje uznane powszechnie za doping.

- Informujemy, że Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji – organizator 9. PKO Poznań Półmaratonu – otrzymały z Instytutu Sportu – Zakładu Badań Antydopingowych w Warszawie wyniki badań próbki B pobranej od jednej z uczestniczek zawodów, u której w próbce A wykryto obecność środków dopingowych zabronionych zgodnie z „Listą Zabronioną WADA 2016” - informują organizatorzy biegu.

Razem z odebraniem zawodniczce III miejsca osiągniętego PKO Poznań Półmaratonie, została także zakaz uczestnictwa w biegach organizowanych przez POSIR na okres 2 lat.

W związku z dyskwalifikacją Olgi Ochal, III miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet przypada pani Magdalenie Lewandowskiej. Tegoroczny bieg ukończyło 11 347 zawodników.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani