Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plaża miejska w Poznaniu: 330 tysięcy złotych to za mało?

Paulina Rezmer, MI
Plaża Miejska w Poznaniu: w projekcie budżetu jest 330 tysięcy złotych na nowe miejsca nad rzeką
Plaża Miejska w Poznaniu: w projekcie budżetu jest 330 tysięcy złotych na nowe miejsca nad rzeką Maciej Urbanowski
W budżecie miejskiego na zorganizowanie i utrzymanie plaż nad poznańskim odcinkiem Warty przewidziano 330 tysięcy złotych. Projekt czeka na akceptację ze strony Rady Miasta.

Szeląg, odcinek Warty przed mostem Królowej Jadwigi na wysokości osiedla Piastowskiego i Chwaliszewo - w tych miejscach mają powstać plaże miejskie. Tę ostatnią lokalizację poznaniacy znają już dobrze, bo od kilku lat wypoczywają nad Wartą przy KontenerART.

- Cieszymy się, że miasto w końcu zwraca się ku rzece i planuje kolejne atrakcyjne miejsca na mapie Poznania - podkreśla Zbigniew Łowżył, współtwórca Kontener ART i inicjator grupy Mamy Rzekę. - Mamy nadzieję, że budżet zostanie utrzymany co najmniej na poziomie 330 tysięcy, a nawet apelujemy do radnych o jego zwiększenie.

PLAŻA MIEJSKA W POZNANIU POD OCHRONĄ

Pieniądze mają być przeznaczone na wysypanie piasku, zagospodarowanie wskazanych terenów, postawienie na nich ławek, leżaków i koszy na śmieci. W planach jest też budowa pomostów, przy których będzie można zacumować łódkę.- Trzeba jednak pamiętać, że na tych jednorazowych wydatkach się nie kończy - zwraca uwagę Łowżył. - Koszty związane będą również z zapewnieniem ochrony, pilnowaniem porządku, czy z opłaceniem osób odpowiedzialnych za obsługę obiektu - wylicza. Do tego dochodzi promocja i informacja, a także zapewnienie atrakcji na terenie plaży.

Plaża Miejska w Poznaniu Wypoczniemy nad rzeką?

Szacunkowy koszt utrzymania takiego miejsca w okresie letnim to około 70 tysięcy złotych. Prowadzenie plaży ma leżeć po stronie operatorów. - Niewykluczone, że będą mogli oni ustawić punkty gastronomiczne. Ich zadaniem będzie jednocześnie zapewnienie ochrony plaż, zwłaszcza po zmroku - tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Od kilku lat o zagospodarowanie terenów nad Wartą zabiegał między inny Jerzy Witczak, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. - W Koninie, czy Gorzowie Wlkp. nad tą samą rzeką tętni życie. Są tam kawiarnie, restauracje, place zabaw, czy trasy rowerowe i spacerowe - wyjaśnia Witczak. - Czas by również w Poznaniu rzeka stała się częścią miasta, a nie była jedynie przeszkodą w komunikacji pomiędzy poszczególnymi częściami aglomeracji - dodaje. Kwota 330 tysięcy złotych na plaże to na razie tylko projekt, który czeka na akceptację ze strony Rady Miasta.

Czytaj też:Poznań potrzebuje Rady Rzeki

O potrzebach i oczekiwaniach społecznych względem zagospodarowania terenów nad Wartą oraz o tym, jak wydać potencjalną kwotę będzie można podyskutować tuż po weekendzie, w ramach powołanej we wrześniu ubiegłego roku Rady Rzeki. W jej skład wchodzą radni osiedli, przez które na poznańskim odcinku przepływa Warta, mieszkańcy i społecznicy. Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich.
Termin wstępnie wyznaczono na 12 lub 13 stycznia. Więcej informacji na stronie inicjatywy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto