Plaża Wolności: Dramatyczny finał z kontuzją w tle

Kuba Błoszyk
Dopiero trzeci set wyłonił zwyciężczynie Grand Prix w siatkówce plażowej, który odbył się na plaży usypanej na placu Wolności.

Zwyciężczynami zostały faworytki turnieju Agnieszka Wołoszyn i Martyna Wardak, które w finale pokonały Beatę Gałek i Kingę Kołosińską.

W meczu finałowym obie pary zaprezentowały bardzo wysoki poziom i trudno było przewidzieć kto tak naprawdę zwycięży.

Pierwszy set należał do grających w zielonych strojach Gałek i Kołosińskiej, który wygrały 22:20.  Mimo to w dalszej części meczu widać było już przewagę Agnieszki i Martyny, które pewnie wygrały kolejny set 21:15.

Punktem zwrotnym całego meczu okazała się kontuzją Beaty Gałek, która podczas walki pod siatką skręciła kostkę. Choć zawodniczka nie poddała się i z usztywnioną stopą próbowała jeszcze walczyć, to widać było, że nie jest ona już w stanie poradzić sobie z atakami przeciwniczek. Mimo to w tiebraeku duet Gałek/Kołosińska minimalnie przegrał 12:15. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla pary Wołoszyn/Wardek.

Zwyciężczynie turnieju nie ukrywały zadowolenia i radości, jednak podkreślały, że było to bardzo trudne i przede wszystkim wyrównane spotkanie.
- Jestem bardzo szczęśliwa, gdyż jest to tak naprawdę pierwsze moje zwycięstwo w siatkówce plażowej - mówi Martyna Wardak. - Jak widać po wyniku, mecz był bardzo zacięty i tak naprawdę to chyba kontuzja Beaty w pewnym stopniu przechyliła szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Zawody zakończyły się udekorowaniem zwyciężczyń. Puchary i medale wręczali zawodniczkom przedstawiciele władz naszego miasta m.in. prezydent Poznania, Ryszard Grobelny i przewodniczący Rady Miasta, Grzegorz Ganowicz.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.