PLEBISCYT - Wielkie Odkrywanie Wielkopolski

RedakcjaWielkie Odkrywanie Wielkopolski, to plebiscyt, który ma za zadanie znaleźć, wskazać i wyróżnić nie tylko najlepszą miejscowość czy gminę, ale także wyłonić i promować najciekawsze i najbardziej wartościowe oferty dla turysty coraz częściej i coraz liczniej goszczącego w Wielkopolsce. Plebiscyt ma za cel wskazanie i wyłanianie najciekawszych atrakcji turystycznych, najlepszej bazy noclegowej, gastronomicznej, oraz zaprezentować najbardziej interesujące wydarzenie promujące region (artystyczne, kulturalne czy sportowe).
Głównym organizatorem i pomysłodawcą plebiscytu jest Polska Głos Wielkopolski. Współorganizatorem jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Patronat Honorowy - Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

REGULAMIN

Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2010
pod honorowym patronatem
Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego

ZASADY PLEBISCYTU

Art. 1. Organizatorzy

Plebiscyt urządza Oddział Prasa Poznańska w Poznaniu; ul. Grunwaldzka 19,
60-782 Poznań Polskapresse Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-672) przy ul. Domaniewskiej 41, wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000002408, nr NIP 522-01-03-609, nr REGON 012047699-00086, o kapitale zakładowym w wysokości 41 503 000,00 zł, zwany dalej Organizatorem, przy współpracy Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej jako partnera merytorycznego i organizacyjnego plebiscytu oraz fundatora nagrody głównej w konkursie z siedzibą w Poznaniu przy ulicy 27 Grudnia 17/19,
61-737 Poznań, NIP 778-14-13-656.

Art. 2 Terminarz

Plebiscyt będzie trwał w dniach od 15 maja do 12 września 2010 roku i zostanie przeprowadzony etapowo.

1. Etap I Plebiscytu trwa od dnia 15 maja do dnia 17 lipca 2010 r. i obejmuje  zgłaszanie kandydatów do tytułu na emitowanych w tym okresie w dzienniku „Polska Głos Wielkopolski” na kuponach zgłoszeniowych lub pocztą elektroniczną na adres: promocja@glos.com

2. Organizator oczekuje na kupony zgłoszeniowe i zgłoszenia elektroniczne do dnia 19 lipca 2010 r. Kupony oraz zgłoszenia elektroniczne nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę przy rozstrzygnięciu I etapu Plebiscytu.

3. Kapituła Plebiscytu dokona wyboru kandydatur dopuszczonych do II etapu Plebiscytu, na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.

4. W dniu 31 lipca 2009 r. w dzienniku „Polska Głos Wielkopolski” zostanie opublikowana lista 40 dopuszczonych do II etapu Plebiscytu (po 10 z każdej kategorii).

5. Etap II Plebiscytu trwa od dnia 31 lipca 2010 do 11 września 2010 i obejmuje głosowanie na zakwalifikowane do tego etapu zgłoszenia w poszczególnych kategoriach. Głosowanie odbędzie się poprzez kupony publikowane na łamach „Polski Głosu Wielkopolskiego” oraz w systemie SMS Premium (koszt SMS to 0,50 zł netto).

6. Organizator oczekuje na głosy do dnia 13 września 2010 r. – decyduje data wpływu do redakcji. Głosy nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę przy rozstrzygnięciu Plebiscytu.

7. Do finału plebiscytu głosami Czytelników zakwalifikowanych zostanie 12 uczestników plebiscytu – po 3 w każdej 4 kategorii.

8. Do dnia 30.09. 2010 r. spośród 12 finalistów wybranych głosami Czytelników, Kapituła Plebiscytu wytypuje zwycięzców Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 20010 - laureatów w poszczególnych kategoriach.

9. Termin uroczystego rozstrzygnięcia plebiscytu i wręczenia nagród laureatom plebiscytu zostanie ogłoszone na łamach „Polski Głosu Wielkopolskiego”.

10. W dniu 2 października 2010 r. na łamach „Polski Głosu Wielkopolskiego” zostanie opublikowana lista zwycięzców Plebiscytu, laureatów w poszczególnych kategoriach.

Art. 3 Cele i Kategorie

1. Celem Plebiscytu jest wyłonienie i promocja najciekawszych oraz najbardziej wartościowych ofert turystycznych Wielkopolski.

2. W Plebiscycie mogą wziąć udział miejscowości/gminy, atrakcje turystyczne, obiekty noclegowe, obiekty gastronomiczne, gospodarstwa agroturystyczne i wydarzenia kulturalne bądź artystyczne z terenu całej Wielkopolski, zgłoszone przez czytelników dziennika „Polska Głos Wielkopolski” oraz Internautów na stronie www.gloswielkopolski.pl , zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym regulaminie.

3. Kupon zgłoszeniowy lub zgłoszenie elektroniczne do I etapu powinien zawierać uzasadnienie zgłoszenia danego kandydata do tytułu, w tym zdjęcia, foldery i inne
materiały promocyjne.

4. Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2010 zostanie przeprowadzony równolegle w 4 kategoriach:
a) Miejscowość / gmina
b) Atrakcja turystyczna
c) Baza noclegowa, w tym hotele, pensjonaty i inne ośrodki wypoczynkowe, schroniska, pola biwakowe, kempingi itp., prowadzące działalność zgodnie z ustawą o usługach turystycznych.
d) Imprezy, wydarzenia kulturalne, rekreacyjne promujące tradycje regionu

5. Pierwsze miejsce w kategorii Miejscowość/gmina uhonorowane zostanie tytułem Grand Prix

6. Po zakończeniu I etapu Kapituła Plebiscytu dokona wyboru w każdej kategorii po 10 kandydatów zakwalifikowanych do II etapu.

7. Kapituła Plebiscytu uprawniona jest do przekwalifikowania zgłoszenia do innej kategorii.

8. Czytelnicy dziennika Polska Głos Wielkopolski głosują w II etapie Plebiscytu w systemie SMS Premium oraz za pomocą kuponów publikowanych na łamach „Polski Głosu Wielkopolskiego” w dniach od 31 lipca do 11 września 2010 roku.

9. Kupony zgłoszeniowe w I etapie Plebiscytu należy dostarczyć osobiście lub wysłać pod adresem Organizatora: Polska Głos Wielkopolski, ul. Grunwaldzka 19, 60 – 782 Poznań z dopiskiem „Wielkie Odkrywanie Wielkopolski”. O zachowaniu określonych w niniejszym regulaminie terminów do zgłoszenia lub głosowania decyduje data otrzymania kuponu przez Organizatora.

10. Przepis ustępu 8 powyżej stosuje się także odpowiednio do zgłoszeń wysłanych drogą elektroniczną na adres promocja@glos.com.

11. Zwycięzcą Plebiscytu, laureatem tytułu Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2010 w danej kategorii zostanie kandydat wyłoniony przez Kapitułę Plebiscytu spośród

12. finalistów wyłonionych głosami Czytelników.

13. Kandydaci, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem liczby otrzymanych głosów otrzymają wyróżnienie w danej kategorii.

14. Kapituła ma prawo - niezależnie od liczby nadesłanych głosów na daną kandydaturę - ustanowić swoje wyróżnienia specjalne.

Art. 4 Kapituła Plebiscytu

W skład Kapituły Plebiscytu wchodzą:

1. Przewodniczący: Adam Pawłowski – redaktor naczelny „Polski Głosu Wielkopolskiego”

2. Członkowie:
a. Tomasz Wiktor – Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej
b. Ewa Przydrożny – Dyrektor Biura WOT
c. Andrzej Kaleniewicz – DSiT UMWW
d. Joanna Śniadek - AWF
e. Armin Mikos von Rohrscheidt - KULTOUR
f. Kamila Placko-Wozińska
g. Renata Kornobis
h. Elżbieta Podolska

Art. 5 Nagrody

1. Zwycięzcy Plebiscytu w poszczególnych kategoriach otrzymają dyplomy oraz statuetki.

2. Kandydaci wyróżnieni w danej kategorii otrzymają dyplomy pamiątkowe.

3. Laureat Grand Prix Plebiscytu - Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2010 w kategorii; Miejscowość / gmina; otrzyma dodatkowo nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w wysokości 20 000 zł. Nagroda zostanie przekazana w postaci pomocy finansowej, z przeznaczeniem wyłącznie na promocję produktów turystycznych lub walorów krajoznawczych miejscowości/ gminy.

4. Ponadto wszyscy laureaci plebiscytu otrzymają możliwość prezentacji w specjalnym dodatku poświęconym plebiscytowi, który dołączony zostanie do „Polski Głosu Wielkopolskiego”

5. Gala wręczenia nagród w roku 2010 jest organizowana przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.

Art. 6 Informacje dodatkowe

1. Organizator zastrzega sobie prawo przedłużenia lub skrócenia czasu trwania Plebiscytu oraz zmiany terminu ogłoszenia listy zwycięzców.

2. Niniejszy regulamin dostępny jest w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej www.poznan.naszemiasto.pl i www.gloswielkopolski.pl a także na stronie internetowej współorganizatora www.wielkopolska.travel

3. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany niniejszego regulaminu w trakcie trwania Plebiscytu.

4. Organizator nie jest przekazującym nagrodę, o której mowa w art. 5 ust. 3 powyżej, w rozumieniu art. 921 kodeksu cywilnego.

5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia lub jakiekolwiek okoliczności wynikające z działania poczty lub innych operatorów oferujących usługi
telekomunikacyjne.

6. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają postanowienia Regulaminu Ogólnego Konkursu dla konkursów i plebiscytów organizowanych przez Polskapresse Sp. z o.o. oraz prawo powszechnie obowiązujące.

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3