MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

PLEBISCYT - Wielkie Odkrywanie Wielkopolski

RedakcjaWielkie Odkrywanie Wielkopolski, to plebiscyt, który ma za zadanie znaleźć, wskazać i wyróżnić nie tylko najlepszą miejscowość czy gminę, ale także wyłonić i promować najciekawsze i najbardziej wartościowe oferty dla turysty coraz częściej i coraz liczniej goszczącego w Wielkopolsce. Plebiscyt ma za cel wskazanie i wyłanianie najciekawszych atrakcji turystycznych, najlepszej bazy noclegowej, gastronomicznej, oraz zaprezentować najbardziej interesujące wydarzenie promujące region (artystyczne, kulturalne czy sportowe).
Głównym organizatorem i pomysłodawcą plebiscytu jest Polska Głos Wielkopolski. Współorganizatorem jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Patronat Honorowy - Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

REGULAMIN

Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2010
pod honorowym patronatem
Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego

ZASADY PLEBISCYTU

Art. 1. Organizatorzy

Plebiscyt urządza Oddział Prasa Poznańska w Poznaniu; ul. Grunwaldzka 19,
60-782 Poznań Polskapresse Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-672) przy ul. Domaniewskiej 41, wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000002408, nr NIP 522-01-03-609, nr REGON 012047699-00086, o kapitale zakładowym w wysokości 41 503 000,00 zł, zwany dalej Organizatorem, przy współpracy Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej jako partnera merytorycznego i organizacyjnego plebiscytu oraz fundatora nagrody głównej w konkursie z siedzibą w Poznaniu przy ulicy 27 Grudnia 17/19,
61-737 Poznań, NIP 778-14-13-656.

Art. 2 Terminarz

Plebiscyt będzie trwał w dniach od 15 maja do 12 września 2010 roku i zostanie przeprowadzony etapowo.

1. Etap I Plebiscytu trwa od dnia 15 maja do dnia 17 lipca 2010 r. i obejmuje  zgłaszanie kandydatów do tytułu na emitowanych w tym okresie w dzienniku „Polska Głos Wielkopolski” na kuponach zgłoszeniowych lub pocztą elektroniczną na adres: [email protected]

2. Organizator oczekuje na kupony zgłoszeniowe i zgłoszenia elektroniczne do dnia 19 lipca 2010 r. Kupony oraz zgłoszenia elektroniczne nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę przy rozstrzygnięciu I etapu Plebiscytu.

3. Kapituła Plebiscytu dokona wyboru kandydatur dopuszczonych do II etapu Plebiscytu, na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.

4. W dniu 31 lipca 2009 r. w dzienniku „Polska Głos Wielkopolski” zostanie opublikowana lista 40 dopuszczonych do II etapu Plebiscytu (po 10 z każdej kategorii).

5. Etap II Plebiscytu trwa od dnia 31 lipca 2010 do 11 września 2010 i obejmuje głosowanie na zakwalifikowane do tego etapu zgłoszenia w poszczególnych kategoriach. Głosowanie odbędzie się poprzez kupony publikowane na łamach „Polski Głosu Wielkopolskiego” oraz w systemie SMS Premium (koszt SMS to 0,50 zł netto).

6. Organizator oczekuje na głosy do dnia 13 września 2010 r. – decyduje data wpływu do redakcji. Głosy nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę przy rozstrzygnięciu Plebiscytu.

7. Do finału plebiscytu głosami Czytelników zakwalifikowanych zostanie 12 uczestników plebiscytu – po 3 w każdej 4 kategorii.

8. Do dnia 30.09. 2010 r. spośród 12 finalistów wybranych głosami Czytelników, Kapituła Plebiscytu wytypuje zwycięzców Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 20010 - laureatów w poszczególnych kategoriach.

9. Termin uroczystego rozstrzygnięcia plebiscytu i wręczenia nagród laureatom plebiscytu zostanie ogłoszone na łamach „Polski Głosu Wielkopolskiego”.

10. W dniu 2 października 2010 r. na łamach „Polski Głosu Wielkopolskiego” zostanie opublikowana lista zwycięzców Plebiscytu, laureatów w poszczególnych kategoriach.

Art. 3 Cele i Kategorie

1. Celem Plebiscytu jest wyłonienie i promocja najciekawszych oraz najbardziej wartościowych ofert turystycznych Wielkopolski.

2. W Plebiscycie mogą wziąć udział miejscowości/gminy, atrakcje turystyczne, obiekty noclegowe, obiekty gastronomiczne, gospodarstwa agroturystyczne i wydarzenia kulturalne bądź artystyczne z terenu całej Wielkopolski, zgłoszone przez czytelników dziennika „Polska Głos Wielkopolski” oraz Internautów na stronie www.gloswielkopolski.pl , zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym regulaminie.

3. Kupon zgłoszeniowy lub zgłoszenie elektroniczne do I etapu powinien zawierać uzasadnienie zgłoszenia danego kandydata do tytułu, w tym zdjęcia, foldery i inne
materiały promocyjne.

4. Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2010 zostanie przeprowadzony równolegle w 4 kategoriach:
a) Miejscowość / gmina
b) Atrakcja turystyczna
c) Baza noclegowa, w tym hotele, pensjonaty i inne ośrodki wypoczynkowe, schroniska, pola biwakowe, kempingi itp., prowadzące działalność zgodnie z ustawą o usługach turystycznych.
d) Imprezy, wydarzenia kulturalne, rekreacyjne promujące tradycje regionu

5. Pierwsze miejsce w kategorii Miejscowość/gmina uhonorowane zostanie tytułem Grand Prix

6. Po zakończeniu I etapu Kapituła Plebiscytu dokona wyboru w każdej kategorii po 10 kandydatów zakwalifikowanych do II etapu.

7. Kapituła Plebiscytu uprawniona jest do przekwalifikowania zgłoszenia do innej kategorii.

8. Czytelnicy dziennika Polska Głos Wielkopolski głosują w II etapie Plebiscytu w systemie SMS Premium oraz za pomocą kuponów publikowanych na łamach „Polski Głosu Wielkopolskiego” w dniach od 31 lipca do 11 września 2010 roku.

9. Kupony zgłoszeniowe w I etapie Plebiscytu należy dostarczyć osobiście lub wysłać pod adresem Organizatora: Polska Głos Wielkopolski, ul. Grunwaldzka 19, 60 – 782 Poznań z dopiskiem „Wielkie Odkrywanie Wielkopolski”. O zachowaniu określonych w niniejszym regulaminie terminów do zgłoszenia lub głosowania decyduje data otrzymania kuponu przez Organizatora.

10. Przepis ustępu 8 powyżej stosuje się także odpowiednio do zgłoszeń wysłanych drogą elektroniczną na adres [email protected].

11. Zwycięzcą Plebiscytu, laureatem tytułu Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2010 w danej kategorii zostanie kandydat wyłoniony przez Kapitułę Plebiscytu spośród

12. finalistów wyłonionych głosami Czytelników.

13. Kandydaci, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem liczby otrzymanych głosów otrzymają wyróżnienie w danej kategorii.

14. Kapituła ma prawo - niezależnie od liczby nadesłanych głosów na daną kandydaturę - ustanowić swoje wyróżnienia specjalne.

Art. 4 Kapituła Plebiscytu

W skład Kapituły Plebiscytu wchodzą:

1. Przewodniczący: Adam Pawłowski – redaktor naczelny „Polski Głosu Wielkopolskiego”

2. Członkowie:
a. Tomasz Wiktor – Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej
b. Ewa Przydrożny – Dyrektor Biura WOT
c. Andrzej Kaleniewicz – DSiT UMWW
d. Joanna Śniadek - AWF
e. Armin Mikos von Rohrscheidt - KULTOUR
f. Kamila Placko-Wozińska
g. Renata Kornobis
h. Elżbieta Podolska

Art. 5 Nagrody

1. Zwycięzcy Plebiscytu w poszczególnych kategoriach otrzymają dyplomy oraz statuetki.

2. Kandydaci wyróżnieni w danej kategorii otrzymają dyplomy pamiątkowe.

3. Laureat Grand Prix Plebiscytu - Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2010 w kategorii; Miejscowość / gmina; otrzyma dodatkowo nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w wysokości 20 000 zł. Nagroda zostanie przekazana w postaci pomocy finansowej, z przeznaczeniem wyłącznie na promocję produktów turystycznych lub walorów krajoznawczych miejscowości/ gminy.

4. Ponadto wszyscy laureaci plebiscytu otrzymają możliwość prezentacji w specjalnym dodatku poświęconym plebiscytowi, który dołączony zostanie do „Polski Głosu Wielkopolskiego”

5. Gala wręczenia nagród w roku 2010 jest organizowana przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.

Art. 6 Informacje dodatkowe

1. Organizator zastrzega sobie prawo przedłużenia lub skrócenia czasu trwania Plebiscytu oraz zmiany terminu ogłoszenia listy zwycięzców.

2. Niniejszy regulamin dostępny jest w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej www.poznan.naszemiasto.pl i www.gloswielkopolski.pl a także na stronie internetowej współorganizatora www.wielkopolska.travel

3. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany niniejszego regulaminu w trakcie trwania Plebiscytu.

4. Organizator nie jest przekazującym nagrodę, o której mowa w art. 5 ust. 3 powyżej, w rozumieniu art. 921 kodeksu cywilnego.

5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia lub jakiekolwiek okoliczności wynikające z działania poczty lub innych operatorów oferujących usługi
telekomunikacyjne.

6. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają postanowienia Regulaminu Ogólnego Konkursu dla konkursów i plebiscytów organizowanych przez Polskapresse Sp. z o.o. oraz prawo powszechnie obowiązujące.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto