Wybierz region

Wybierz miasto

  „Bądź EKO POZNANIAKIEM”

  Który „Śmieciak” nauczy Poznaniaków prawidłowej segregacji odpadów? Głosuj na prace poznańskich dzieci!

  Ruszyło głosowanie na najładniejszego Śmieciaka, który trafi na plakaty w całym mieście i nauczy Poznaniaków jak segregować odpady w gospodarstwie domowym.

  17 października rusza ostatni etap 2. edycji konkursu „Bądź EKO poznaniakiem”, organizowanego przez FBSerwis, firmę odbierającą odpady z czterech dzielnic Poznania. Po jego zakończeniu okaże się, które prace wykonane przez uczniów poznańskich podstawówek znajdą się na plakatach edukacyjnych promujących prawidłową segregację odpadów w całym mieście.

  Do udziału w konkursie prace zgłosiło ponad 400 dzieci ze szkół podstawowych Poznania i powiatu poznańskiego. Do etapu głosowania zostały dopuszczone prace spełniające wszystkie kryteria zawarte w regulaminie konkursu.

  Teraz decyzja o tym, kto zwycięży, należy do internautów, którzy mogą wybrać swojego faworyta, a trzy postaci z największą ilością głosów będą promowały prawidłową segregację odpadów na plakatach w całym mieście.

  Zachęcamy do głosowania!
  Konkurs wystartował 21 września. Uczniowie szkół podstawowych mieli 3 tygodnie na przygotowanie postaci - „Śmieciaka” - złożonej wyłącznie z odpadów, które przeznaczone są do recyklingu i można je wyrzucić do kosza na papier, szkło lub tworzywa sztuczne. Dzieci mogły przystąpić do konkursu indywidulanie lub w zespołach maksymalnie 3-osobowych.

  Prace, które spełniły wszystkie wymagane kryteria zostaną teraz poddane głosowaniu. Zdjęcia prac, na które możecie oddać swój głos, są już dostępne w serwisie poznan.naszemiasto.pl

  Jak można głosować?

  Prace dopuszczone do drugiego etapu zostały zamieszczone w serwisie poznan.naszemiasto.pl


  Głosy można oddawać w terminie do 31.10.2016 roku (do godz. 12.00).

  Głosy na kandydatów można oddawać na trzy sposoby:
  - za pomocą klikania (waga głosu to 1)
  - za pomocą przycisku „lubię to” (waga głosu to 1) – poprzez portal Facebook
  - za pomocą SMS-ów o treści EKOFB i nr pracy wysyłanych na numer 72355 (waga głosu to 5)*
  * Koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 z VAT


  Głosowanie za pomocą przycisku „GŁOSUJ ZA”, „lubię to” oraz za pomocą SMS-ów zakończy
  się o godz. 12.00 w dniu 31.10.2016.

  W głosowaniu zostaną wytypowane 3 (trzy) prace, które otrzymają największą sumę głosów
  oddanych za pomocą „klikania”, przycisku „lubię to” oraz SMS.

  Rekordowa ilość nadesłanych prac
  Pierwsza edycja konkursu „Bądź EKO poznaniakiem” pokazała, że mieszkańcy Miasta Poznania i powiatu poznańskiego chętnie włączają się w inicjatywy ekologiczne i chcą zadbać o środowisko naturalne w swoim otoczeniu. Tym razem postawiliśmy przed dziećmi dużo trudniejsze zadanie niż ubiegłym roku, ale i tym razem poznańscy uczniowie poradzili sobie doskonale, a rekordowa ilość nadesłanych prac – ponad 200 zgłoszeń - pokazuje, że młodzi poznaniacy są ambitni i lubią angażować się w inicjatywy na rzecz ochrony środowiska.

  Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, iPody oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają multimedialne materiały edukacyjne, a szkoły, z których pochodzą autorzy nagrodzonych prac, otrzymają projektory multimedialne lub odtwarzacze DVD.

  Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się 16 listopada 2016 r. na uroczystej gali w Urzędzie Miasta Poznania.

  Zachęcamy wszystkich Poznaniaków do śledzenia przebiegu konkursu, ponieważ to WY zadecydujecie, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody.

  Organizator: FBSerwis S.A.
  Patronat: ZM GOAP
  Patronat honorowy: Prezydent Miasta Poznania

  Regulamin plebiscytu

  Ostatnie plebiscyty

  Plebiscyt

  Zostań EKO Bohaterem - kategoria dzieci starsze

  Zostań EKO Bohaterem - kategoria dzieci starsze

  Rusza głosowanie na prace zgłoszone w ramach 3. edycji „Bądź EKO POZNANIAKIEM”. Teraz wszystko w rękach internautów!