PLS na razie nie dla Poznania

Wojciech Kowalczyk
Siatkarze KS Poznań po raz trzeci przegrali z Treflem Gdańsk w finale play-off I ligi. "Tygrysy" uległy na własnym parkiecie 0:3. Drużyna z Gdańska zapewniła sobie awans do Polskiej Ligi Siatkówki.

Choć przed meczem

siatkarze KS Poznań zapowiadali walkę do końca

, w rywalizacji z ekipą z Gdańska okazali się bezsilni. Trefl był lepszy w każdym elemencie gry i dwa pierwsze sety kończył z dziesięciopunktową przewagę.

Poznaniacy momentami grali dobrze, ale co z tego, skoro potrafili tracić punkty całym i seriami. W drugim secie do drugiej przerwy technicznej trwała wyrównana walka, lecz od stanu 13:15 w siatkówkę grała już tylko jedna drużyna, która zdobyła 10 punktów przy zalediw dwóch "oczkach" gospodarzy.

Emocje poznańskim kibicom przyniosła dopiero ostatnia partia, w której goście byli już chyba myślami w PLS, ale i tak wygrali do 23. Zakończyło to mecz jak i sam półfinał, bo była to trzecia wygrana gdańszczan dająca im upragniony awans. Podopieczni Sławomira Gerymskiego nie stracili jeszcze szans na to, by dołączyć do elity, ale aby móc zagrać w PLS w przyszłym sezonie, będą musieli wygrać mecze barażowe z Politechniką Warszawa.

KS Poznań - Trefl Gdańsk 0:3

Sety: 15:25, 15:25, 23:25