PlusLiga dla siatkarzy Politechniki!

Mateusz Gotz
Czterech spotkań potrzebowali siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej, aby zapewnić sobie utrzymanie w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki. W decydującym spotkaniu pokonali oni drużynę KS Poznań 3:1.

Spotkanie nie zapowiadało się najlepiej. Po nieoczekiwanej porażce 0:3 w poprzednim meczu, gracze z Warszawy przegrali kolejnego, czwartego z rzędu seta z zespołem KS Poznań. Na szczęście w dalszej fazie spotkania wszystko wróciło już do normy.

Spotkanie rozgrywane było w dość nerwowej atmosferze. Arbitrzy, którzy powinni pozostawać w cieniu wydarzeń na boisku, odgrywali w tym spotkaniu główne role i blisko było do nieszczęścia.

Przyznanie punktu graczom z Poznania w pierwszym secie, które zaowocowało porażką stołecznych siatkarzy (sędziowie dopatrzyli się błędu ustawienia) zaowocowało tym, iż początek drugiej odsłony był dla podopiecznych trenera Taczały istną tragedią.

Tylko dzięki dobrej zagrywce Przemysława Michalczyka gracze ze stolicy wrócili do gry, a potem odrobili straty z nawiązką.

Niełatwo było także w trzecim secie, kiedy to gracze z Poznania prowadzili przez większość czasu. Na szczęście końcówka należała "Inżynierów", którzy wyszli na prowadzenie. Ostatni set tegorocznego sezonu w PLS, która za rok zmieni nazwę na PlusLigę był już widowiskiem jednostronnym. Gospodarze nie byli w stanie nawiązać walki z zespołem Politechniki, który wygrał do 19.

KS Poznań - J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:23, 20:25, 20:25, 19:25)

Skład KS Poznań: Mariusz Syguła, Tomasz Kamuda, Michał Kubiak, Radosław Zbierski, Tomasz Wieczorek, Przemysław Lach, Sławomir Krypel (libero) oraz Tomasz Walendzik, Bartosz Mischke, Arkadiusz Świechowski

Skład Politechniki: Wiktor Położewicz, Radosław Rybak, Anton Kulikovskiy, Przemysław Michalczyk, Tomasz Kowalczyk, Jakub Markiewicz, Damian Wojtaszek (libero) oraz Rafał Buszek, Jakub Radomski, Marcin Malicki.

źródło: inf. własna / siatkowka.azspw.pl