Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po kulturalnej wymianie ciuchów, czas na kulturalną wymianę książek – czyli Book-Change!

Redakcja
Ceny nowych książek często przerażają – można jednak wymienić ...
Ceny nowych książek często przerażają – można jednak wymienić ... lusi / sxc.hu
Ceny nowych książek często przerażają – można jednak wymienić się z innymi tymi książkami, które już przeczytaliśmy. Po raz pierwszy będzie to można zrobić na specjalnym bookcrossingowym spotkaniu – Book-Change.

Nurt bookcrossingu, czyli bezgotówkowej wymiany książek napłynął do Polski ze Stanów i staje się coraz bardziej popularnym zjawiskiem. Wymiana taka daje stojącym na naszych półkach książkom drugie życie – mało kto do raz przeczytanych wraca lub ich potrzebuje.


Kulturalna wymiana książek – Book Change

5 września, godz. 18.00-21.00
Winiarnia Encantado, ul. Szewska 7


- Sporo jest osób, ja również do nich należę, które większości swoich książek nie odda za żadne skarby świata… bo sentyment, bo notatki w środku, bo lubią mieć – mówi Marta Molińska, jedna z organizatorek Book-Change. - Ale na pozostały niewielki procent składają się powtarzające się pozycje, nietrafione prezenty, bądź mylnie dobrana dla siebie lektura. I to jest właśnie pole dla Book-Change.

Book-Change organizowany jest przez te same osoby, które wymyśliły Ciuch-Change, a więc Martę Molińską, Basię Swajdo i Martę Lewandowską. Obie te inicjatywy (i planowana jeszcze jedna) są częścią projektu X-Change, który polega przede wszystkim na promowaniu wszelkiej wymiany barterowej.

Podczas wymiany planowanej na 5 września będzie można nie tylko wymienić książki, ale również porozmawiać przy winie wraz z innymi entuzjastami wszelkiego czytania, wziąć udział w projekcji warsztatów z kreatywnego pisania,  poznać osoby po podobnym guście literackim, wysłuchać mini wykładów o winie (przy nalewaniu!) oraz wziąć udział w Epidemii Czytelniczej.

- Co do zasady można wynieść tyle książek, ile się samemu przyniosło – wyjaśnia Marta Molińska. - Regulamin zakłada jednak, że niedozwolone jest przynoszenie pozycji o wątpliwej wartości np. encyklopedie sprzed 30 lat po to, by otrzymać najnowsze bestsellery (nieszczególnie wolno też przynosić pozycje typu „jak się pozbyć stonki ziemniaczanej” albo „rosyjskie tablice koniugacyjne z 1975 roku”). Oczywistym jest, że każda książka ma ostatecznie taką czy inną wartość, a o gustach się nie dyskutuje, dlatego też organizatorki liczą na to, że osoby na poziomie wiedzą, jakie książki nie są mile widziane. Mimo września, nie ma to być również kiermasz podręczników.

Ale oprócz tych dwóch wyjątków – przynosić można wszystko: powieści, poradniki, komiksy, magazyny, książki kucharskie, reportaże i wszystko co nadaje się do czytania.

Organizatorki szykują także bardzo kreatywny konkurs, w którym do wygrania będą książki, spore rabaty w księgarniach oraz wiele innych atrakcji.

Chcesz przyjść? Na najbliższe spotkanie możesz zapisać się na facebookowej stronie wydarzenia.





od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto