Pokój do wynajęcia w Poznaniu. Ile kosztuje wynajem mieszkania? Gdzie szukać? [WYBRANE OFERTY]

AGA
Pokój do wynajęcia, Poznań, Łazarz, ul. Limanowskiego

550 PLN

WięcejZajrzyj też na poznan.naszemiasto.pl/dom/
Pokój do wynajęcia, Poznań, Łazarz, ul. Limanowskiego 550 PLN Więcej Zajrzyj też na poznan.naszemiasto.pl/dom/ gratka.pl
Udostępnij:
Pokój do wynajęcia - jednoosobowy czy dla dwójki? Blisko centrum czy blisko uczelni? Nad tym zastanawiają się studenci, którzy chcą wynająć mieszkanie w Poznaniu. Zobaczcie, ile trzeba zapłacić za wynajem pokoju w Poznaniu.

Pokój do wynajęcia w Poznaniu. Ile kosztuje? Gdzie szukać?

Wynajem mieszkania czy pokoju dla studenta w Poznaniu nie jest tak proste. Najpierw trzeba określić budżet, jaki mamy na wynajem mieszkania. Warto zwrócić uwagę, co wchodzi w skład ceny za wynajem: czy są w niej zawarte wszystkie opłaty dodatkowe (media): prąd, gaz, woda, śmieci a także czynsz - od tego zależy, czy wynajmujący pokój lub mieszkanie będzie ponosił co miesiąc dodatkowe koszty, które wynoszą od kilkudziesięciu nawet do kilkuset złotych (jeśli doliczymy np. czynsz).

ZOBACZ TEŻ: Chcesz wynająć pokój w Poznaniu? Musisz wygrać casting!

Drugą istotną sprawą jest lokalizacja. Tu wiele zależy od stylu życia studenta - od tego, ile czasu będzie spędzał na uczelni, czy np. na zajęcia będzie wracał dwa razy dziennie. Jeśli oprócz studiów chcesz się angażować w inne aktywności - wybierz pokój bliżej centrum. Z Grunwaldu na Morasko będziesz miał trochę dalej, ale wieczorem będziesz mógł wsiąść do komunikacji nocnej, która dowiezie cię w okolice INEA Stadionu i nie będziesz musiał iść z centrum na piechotę na Różany Potok.

Uniwersytety w Poznaniu na mapie - zobacz dojazd

Warto też rozejrzeć się w okolicy wynajmowanego mieszkania: czy są tam markety, sklepy, apteki, (żabka będzie na pewno - bo one są wszędzie) knajpy z odpowiednim jedzeniem i inne ciekawe i potrzebne miejsca (np. punkt ksero).

Ile kosztuje wynajem pokoju w Poznaniu?

Ceny wynajmowanych mieszkań czy pokoi w Poznaniu zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale także od wielkości i standardu wykończenia. Średnio za wynajem pokoju jednoosobowego w Poznaniu zapłacimy od 500 do 800 złotych.

Czasami warto zdecydować się na wynajem pokoju dwuosobowego - takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku par lub ludzi, którzy nawzajem sobie nie przeszkadzają. Wtedy koszt najmu wynosi do 1000 złotych na dwie osoby. To istotna różnica.

Aktualne oferty wynajmu pokoi i mieszkań w Poznaniu znajdziecie na dom.gratka.pl

Obejrzyj także materiał wideo

Rynek luksusowych apartamentów. Wynajem nawet za 80 tys. zł miesięcznie

- Ludzie często decydują, że to nie jest dobry czas na kupno nieruchomości, ale wciąż chcą mieszkać w luksusie. Dlatego wynajmują tak drogie apartamenty - opowiada Debra Stottsm broker w Town Residential. Zajmuje się pośrednictwem w wynajmie luksusowych nieruchomości. Dziennikarzy Bloomberga oprowadziła po jednej z nich - zlokalizowanej na wschodnim Manhattanie kamienicy. - Mamy tu pięć poziomów i 420 m2 powierzchni. Jest kilka tarasów… A także kominków. Są cztery sypialnie i pięć łazienek. Wiele elementów zostało tu przywiezionych - z wielką ostrożnością - z Francji. Np. drewniane wykończenia. Z kolei żyrandole pochodzą z domu Yoko Ono. Do kamienicy należy też największy prywatny ogród w Nowym Jorku - opowiada pośredniczka. Cena wynajmu to obecnie 22 tys. dolarów miesięcznie.

Wideo

Dodaj ogłoszenie