Polacy mistrzami świata!

SZKI
Reprezentanci Polski zdobyli złoty medal w finale drużynowych mistrzostw świata na żużlu na torze w Lesznie. Drugie miejsce zajęli obrońcy tytułu Duńczycy, a trzecie Australijczycy.

Biało-czerwoni w składzie: Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel, Tomasz Gollob, Rune Holta, Grzegorz Walasek i Damian Baliński zdobyli 55 punktów. Najwięcej punktów dla naszej ekipy zdobył na swoim torze Kasprzak - 14.

O zwycięstwie Polaków zadecydował ostatni bieg, w którym pierwszy linię mety minął nasz kapitan – Tomasz Gollob i przypieczętował wiktorię gospodarzy. Drudzy w klasyfikacji generalnej Duńczycy zdobyli 53 punkty, a trzeci Australijczycy 29. Najsłabiej pojechali żużlowcy Wielkiej Brytanii – 15 oczek.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?