Policyjne mistrzostwa na Jeziorze Kierskim [ZDJĘCIA]

RED
XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Policjantów w pływaniu długodystansowym
XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Policjantów w pływaniu długodystansowym KWP w Poznaniu
W trakcie maratonu pływackiego "Wpław przez Kiekrz" odbyły się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Policjantów w pływaniu długodystansowym. Wzięło w nich udział 39 osób. Rywalizacja toczyła się na dystansie 3 tys. metrów.

W XIII Międzynarodowych Mistrzostwach Policjantów w pływaniu długodystansowym wystartowali czynni i emerytowani pracownicy.

Zawodnicy walczyli o Puchar Komendanta Głównego Policji. Najszybciej spośród policjantek dystans 3 tys. metrów pokonała Katarzyna Kowalczyk z KSP Warszawa. Ukończyła ona wyścig z czasem 48 minut, 12 sekund, 57 setnych sekundy. Druga na mecie zameldowała się Agnieszka Burdelak z KPP Oława, a trzecia Kamila Wojdak z KPP Police.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Paweł Troka z KWP Gdańsk, któremu dotarcie na metę zajęło 48 minut, 21 sekund, 14 setne sekundy. Na podium w kolejności stanęli również Tomasz Szczyrba z KWP Poznań i Maciej Lubas z CBŚP.

W grupie pracowników cywilnych pierwsze miejsce z czasem 1 godzina, 8 minut, 4 sekundy, 41 setne sekundy wywalczył Zbigniew Sajkiewicz z CBŚP.

O bezpieczeństwo zawodników podczas wyścigów na Jeziorze Kierskim dbali ratownicy WOPR oraz policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.