Polscy kajakarze nareszcie z medalami

Lilia Łada
Lilia Łada
Cztery brązowe i jeden srebrny - to medalowy bilans polskich zawodników z Mistrzostw Świata Seniorów w Kajakarstwie Poznań 2010.

Wszystko wskazywało na to, że tym razem Polacy, jeśli chodzi o medale, będą musieli obyć się smakiem - walka o medale rozpoczęła się tak naprawdę dopiero w niedzielę 22 sierpnia, gdy kajakowa czwórka w składzie Aneta Konieczna, Karolina Naja, Sandra Pawełczak i Magdalena Krukowska  zajęła trzecie miejsce w rywalizacji K4 na dystansie 500 metrów. Kajakarki zdobyły pierwszy medal dla Polski podczas tych mistrzostw.

Drugi medal, tym razem srebrny, wywalczyły poznanianki Marta Walczykiewicz (Posnania) i Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań), zajmując drugie miejsce w finałowym wyścigu na 200 m.

Dystans 200 metrów okazał się szczęśliwy także dla dwójki kanadyjkarzy Pawła Skowrońskiego i Pawła Baraszkiewicza, którzy ukończyli go na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal - a także Piotra Siemionowskiego, który również wywalczył brąz na tym dystansie.

Miłą niespodziankę na samo zakończenie zawodów sprawili swoim fanom także uczestnicy sztafety jedynek. Tuż przed 16 drużyna w składzie Adam Ginter, Roman Rynkiewic, Mariusz Kruk i Paweł Baraszkiewicz zdobyła brązowy medal.