Polska - Anglia w Poznaniu. W 1991 był tylko remis [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zbyszek Snusz
Polaków w tym meczu urządzało tylko zwycięstwo. Do 77. minuty nasza reprezentacja prowadziła z Anglią 1:0 po golu Romana Szewczyka w 32. minucie. W drugiej połowie wyrównał Gary Lineker.

Udział przy zdobyciu obu bramek miał Gary Mabbutt. W pierwszej połowie po strzale Szewczyka piłka odbiła się od niego i zmyliła angielskiego bramkarza. W drugich 45 minutach Mabbutt podał Linekerowi piłkę głową po rzucie rożnym.

Dzięki bramce Linekera do Euro 1992 awansowała Anglia, a razem z nią Irlandia, która w Stambule pokonała Turcję 3:1 (po pierwszej połowie było tam 1:1, w Poznaniu Polska prowadziła 1:0 i gdyby wtedy zakończyły się oba spotkania, w finałach graliby Polacy).
Polaków w tym meczu urządzało tylko zwycięstwo. Do 77. minuty nasza reprezentacja prowadziła z Anglią 1:0 po golu Romana Szewczyka w 32. minucie. W drugiej połowie wyrównał Gary Lineker. Udział przy zdobyciu obu bramek miał Gary Mabbutt. W pierwszej połowie po strzale Szewczyka piłka odbiła się od niego i zmyliła angielskiego bramkarza. W drugich 45 minutach Mabbutt podał Linekerowi piłkę głową po rzucie rożnym. Dzięki bramce Linekera do Euro 1992 awansowała Anglia, a razem z nią Irlandia, która w Stambule pokonała Turcję 3:1 (po pierwszej połowie było tam 1:1, w Poznaniu Polska prowadziła 1:0 i gdyby wtedy zakończyły się oba spotkania, w finałach graliby Polacy). kadr YouTube
W listopadzie 1991 roku na stadionie Lecha w ostatnim meczu eliminacji do Euro 1992 Polacy zmierzyli się z Anglikami. Nasza reprezentacja awansowałaby do finałów mistrzostw Europy, gdyby mecz skończył się po pierwszych 45 minutach...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani