Polska drużyna w Lidze Mistrzów? Bajka? Nie, tam już są piłkarki Medyka Konin [WIDEO]

Redakcja MM Poznań
Kiedy drużyny mężczyzn odbijają się od islandzkich przeciwników, ...
Kiedy drużyny mężczyzn odbijają się od islandzkich przeciwników, ... Jacek Zentkowski / archiwum
Kiedy drużyny mężczyzn odbijają się od islandzkich przeciwników, albo nie pilnują wymogów formalnych, polskie piłkarki idą po sukces jak burza.

Tego nikt nie mógł się spodziewać. 11 sierpnia piłkarki Medyka Konin rozgromiły mistrza Finlandii Åland United 7:0 i w zapewniły sobie awans do 1/16 finału Ligi Mistrzów. Bohaterką drugiego meczu turnieju eliminacyjnego w Bośni i Hercegowinie była  autorka czterech goli, 17-letnia Ewa Pajor.

„Medyczki” koncert trafień rozpoczęły w 22. minucie meczu od gola Ewy Pajor, ubiegłorocznej mistrzyni Europy do lat 17.

Finki nie pozostały co prawda dłużne, ale znakomite zawody w bramce Medyka rozegrała Anna Szymańska. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższyła Anna Gawrońska, a po zmianie stron Finkom pozostało już tylko podziwiać kolejne akcje mistrzyń Polski.

Jeszcze trzykrotnie na listę strzelczyń wpisała się Ewa Pajor, a po jednym golu strzeliły Aleksandra Sikora i Ewelina Kamczyk.

Medyk - Unia 2:1: Kobiety grały w piłkę o Puchar Polski [zdjęcia]

Dzięki dwóm efektownym wygranym Medyk Konin pierwszy raz w historii zagwarantował sobie awans do 1/16 finału elitarnej Ligi Mistrzów. Jeszcze w czwartek mistrz Polski zmierzy się z macedońskim ZFK Kocani na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego.

22 sierpnia w Nyonie odbędzie się losowanie fazy pucharowej Champions League, gdzie na Medyka Konin już czekają mistrzowie z najsilniejszych lig niemieckiej, francuskiej, szwedzkiej, angielskiej i hiszpańskiej. Mecze 1/16 Ligi Mistrzów rozegrane zostaną 8/9 i 15/16 października.