Polska – Kamerun 0:3: Niewielki udział lechitów w blamażu

Polska reprezentacja po kolejnym żenującym występie tym razem została rozbita przez ekipę Kamerunu. W meczu przegranym przez Polaków 0:3 zagrało dwóch zawodników Lecha Poznań.

Choć reprezentacja Kamerunu nie ma nawet na razie oficjalnego pierwszego trenera i tak na boisku zaprezentowała znacznie bardziej poukładaną grę od kadry prowadzonej przez Franciszka Smudę. 3:0 dla Kamerunu okazało się wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym.

Od pierwszej minuty na boisku przebywał obrońca Kolejorza, Grzegorz Wojtkowiak, który jednak już w 37. minucie opuścił boisko w wyniku, miejmy nadzieję, jedynie drobnego urazu. W tym momencie Polacy przegrywali już 0:1, ale później nasza defensywa spisywała się znacznie gorzej.

Drugi z piłkarzy Lecha, Sławomir Peszko pojawił się na murawie w 78. minucie i trzeba przyznać, że jego wejście nieco ożywiło mizerną ofensywę – próbował strzelać i rozgrywać piłkę pod polem karnym Kameruńczyków, ale nic z tego nie wynikło.

Najbliżej zdobycia honorowego gola dla biało-czerwonych był w tym meczu były już napastnik Kolejorza, Robert Lewandowski. Najlepszą okazję „Lewy” zmarnował w 84. minucie, gdy przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

Polska - Kamerun 0:3 (0:1)
Bramki: Samuel Eto'o - dwie (30, 53) - Vincent Aboubkar (85)