18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Polska na talerzu: Wielkopolanie przepadają za włoską kuchnią [ZDJĘCIA]

PRE
Większość mieszkańców Wielkopolski wybiera restaurację z kelnerem, a co piąta osoba bar serwujący kuchnię domową. Najbardziej popularnym daniem spożywanym na mieście okazały się makarony, pizza i dania tradycyjnej kuchni polskiej, co potwierdza raport "Polska na talerzu 2013".

Poznaniacy cenią sobie kuchnię domową. Co piąty konsument stołujący się na mieście jada w barze oferującym kuchnię domową. Ponad połowa badanych potwierdza, że najczęściej wybiera z menu lokali gastronomicznych makarony (63% wskazań) lub potrawy kuchni polskiej (53% wskazań). Kolejne miejsca w rankingu popularności zajmuje zaś pizza (47% wskazań) - takie dane płyną z raportu „Polska na talerzu 2013” przygotowanym przez firmę MAKRO Cash & Carry.

NA MIEŚCIE OD ŚWIĘTA

- Z chęcią poszukiwania egzotycznych smaków u większości polskich konsumentów nadal wygrywa przywiązanie do rodzimej kuchni, której dania cieszą się największą popularnością. Takie trendy potwierdzają również nasi klienci – komentuje sytuację Anna Kaczor, menedżer ds. grupy klientów Horeca w firmie MAKRO.

Pegaz Poznań: Zobacz, jak wygląda produkcja musztardy, majonezu i octu [ZDJĘCIA]

Zgodnie z badaniami co trzeci mieszkaniec województwa wielkopolskiego stołuje się „na mieście” okazjonalnie, raz w miesiącu lub raz na 2-3 miesiące. Najważniejszym i najczęściej spożywanym przez Wielkopolan posiłkiem spożywanym poza domem jest obiad. Na mieście jadamy dla własnej wygody, np. stołujemy się w miejscy pracy czy nauki. Tylko 1/4 respondentów deklaruje, że znaczenia ma aspekt towarzyski a celebrowanie posiłku w gronie znajomych podaje jako główny powód wyjścia do lokali gastronomicznych. A gdzie jadamy? Tu decydujące znaczenie ma lokalizacja oraz cena serwowanych posiłków. Za jeden posiłek konsumenci płacą w lokalu średnio powyżej 45 złotych.

KAWA? NIE, DZIĘKUJĘ

Delektowanie się kawą nie jest wśród mieszkańców województwa wielkopolskiego szczególnie popularne, blisko połowa twierdzi, że bywa „na kawie" rzadziej niż raz na 2-3 miesiące, jako główny powód podają zaś brak czasu. Ponad połowa mieszkańców województwa wielkopolskiego na kawę wybiera się najczęściej ze znajomym. Lokalną kawiarnię wybiera 80% osób, pozostawiając w niej od 10 do 25 złotych.

Raport „Polska na talerzu 2013” potwierdza, że co trzeci Polak nie jada w ogóle poza domem. Powodem takiej sytuacji są głównie względy finansowe.

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na [email protected], dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na Facebooku


ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:
Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto