Polski debel w drugiej rundzie

JAC
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do drugiej rundy rywalizacji deblistów w wielkoszlemowym turnieju Australian Open w Melbourne. Wczoraj polscy tenisiści wygrali 6:3, 6:7 (6-8), 6:1 z Włochami, Davide ...

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do drugiej rundy rywalizacji deblistów w wielkoszlemowym turnieju Australian Open w Melbourne. Wczoraj polscy tenisiści wygrali 6:3, 6:7 (6-8), 6:1 z Włochami, Davide Sanguinettim i Potitio Starace. Natomiast polska tenisistka Marta Domachowska, grając w parze z Włoszką Robertą Vinci, już na pierwszej rundzie zakończyła swój występ w Melbourne. Polsko-włoska para przegrała 5:7, 0:6 z Su-Wei Hsieh z Tajwanu i Tamarine Tanasugarn z Tajlandii.
Ciekawie było w turnieju gier pojedynczych. Liderka rankingu tenisistek Amerykanka Lindsay Davenport oraz jej rodaczka Serena Williams – broniąca tytułu – awansowały bez straty seta do trzeciej rundy. Davenport pokonała 7:6 (7-4), 6:3 Chorwatkę Karolinę Sprem. Z dobrej strony pokazała się wczoraj Serena Williams (nr 13.), która w ciągu zaledwie 49 minut pokonała Francuzkę Camille Pin 6:3, 6:1. Kolejną rywalką obrończyni tytułu będzie Słowaczka Daniela Hantuchova (17.).
W rywalizacji tenisistów pewne zwycięstwo zanotował Andy Roddick, uznawany za jednego z najpoważniejszych kandydatów do triumfu w Australian Open. Amerykanin rozstawiony z dwójką pokonał 7:5, 6:3, 6:2 Wesleya Moodie z RPA, który należy do czołowych deblistów świata. Oprócz Roddicka swoje mecze wygrali m. in.: Argentyńczycy David Nalbandian (nr 4.) i Gaston Gaudio Coria (5.) oraz Chorwat Ivan Ljubicic (7.).

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny