Alicja Durka
Mistrzostwa polegają na jak najszybszym zjedzeniu 10 pączków bez popijania.
Mistrzostwa polegają na jak najszybszym zjedzeniu 10 pączków bez popijania. Robert Woźniak
Po przerwie związanej z pandemią odbyły się XVII Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas. Rekord z 2011 roku nie został pobity.

W poniedziałek odbyły się XVII Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas organizowane przez Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu. W wydarzeniu wzięło udział 54 uczestników. Większość z nich stanowili mężczyźni, ale próbę podjęło także 7 kobiet. Mistrzostwa polegają na jak najszybszym zjedzeniu 10 pączków bez popijania.

Zwycięzcą okazał się Andrzej Galasiński, który 10 pączków zjadł w 5 minut i 57 sekund. To oznacza, że rekord z 2011 roku nie został pobity. Wtedy 10 pączków zostało zjedzone w 4 minuty i 12 sekund. To nie pierwszy sukces Andrzeja Galasińskiego w konkursie. W ostatniej edycji zawodów, które odbyły się 3 lata temu swoje pączki zjadł w 5 minut i 5 sekund. W tym roku nie pobił więc swojego rekordu, ale ponownie zwyciężył.

- Dziś rano zjadłem normalne śniadanie. Nie przygotowywałem się w żaden sposób, do tego nie trzeba się przygotowywać. Zawsze szybko jadłem, więc to jest taka norma, ale nie można tu mówić o przyjemności z jedzenia, ale nie było to dla mnie bardzo trudne

- mówił po zwycięstwie Andrzej Galasiński.

Drugie miejsce na podium zajął Bartosz Pawlak, a trzecie Mikołaj Szymkowiak z czasem 6 minut i 39 sekund.