Porażka i remis

JAC
Agnieszka Piechocka (z lewej) zdobyła pierwszą bramkę w meczu z Białorusią, ale Polki przegrały 1:6. Fot. Fot. T. Rytych
Od porażki z Białorusią 1:6, rozpoczęły polskie hokeistki na trawie turniej finałowy halowych ME do lat 21. Impreza rozgrywana w hali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu, zgromadziła na starcie osiem najlepszych drużyn ...

Od porażki z Białorusią 1:6, rozpoczęły polskie hokeistki na trawie turniej finałowy halowych ME do lat 21. Impreza rozgrywana w hali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu, zgromadziła na starcie osiem najlepszych drużyn Starego Kontynentu w tej kategorii wiekowej. ,,Biało-czerwone’’ w pierwszym pojedynku grupowym uległy Białorusi 1:6 (1:1). Początek spotkania wcale nie wskazywał, że podopieczne trenera Jerzego Wybieralskiego przegrają tak wysoko. Polki objęły prowadzenie w 8 minucie, a gola po krótkim rogu zdobyła Agnieszka Piechocka. Co prawda rywalki wyrównały dwie minuty później (Irina Kazaczok), ale do końca pierwszej połowy Białorusinki nie potrafiły już pokonać znakomicie broniącej polskiej bramkarki Magdaleny Rymarz. Niestety, po przerwie twardo grające rywalki, rozmontowały obronę Polek i zdobyły jeszcze pięć bramek: Kazaczok 2 oraz Volia Szyntar, Alena Niecka i Natalia Worobiewa po jednej. W drugim piątkowym meczu Polki zremisowały z Ukrainą 4:4 (2:2) i zachowały szanse na miejsce w czołowej czwórce ME.
W sobotę Polki o godz. 12.00 rozegrają ostatni mecz grupowy z Francją. Po południu, w zależności od zajętej lokaty w grupie kolejny mecz, a w niedzielę mecze o poszczególne lokaty w turnieju. Finał o godz. 13.35.

Wyniki:

Grupa A: Litwa - Szwajcaria 4:6 (2:3), Austria - Czechy 3:2 (3:1), Szwajcaria - Austria 2:3 (1:1), Litwa - Czechy 5:3 (3:1).

Grupa B: Białoruś - Polska 6:1 (1:1), Francja - Ukraina 3:6 (3:2), Białoruś - Francja 3:0 (1:0), Polska - Ukraina 4:4 (2:2).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?