PORAŻKA STALI W PLAY OFF - Niesportowy Ansley

Ryszard BINCZAK
Michael Ansley (z piłką) zdobył 15 pkt., ale Stal przegrała w Świeciu. - Fot. R. Binczak
Koszykarze Stali przegrali pierwszy mecz rundy play off z Polpakiem Świecie 73:76. Niestety, na 7 sekund przed końcem spotkania, gdy podopieczni Andrzeja Kowalczyka mieli punkt straty – 73:74 – sędziowie ...

Koszykarze Stali przegrali pierwszy mecz rundy play off z Polpakiem Świecie 73:76. Niestety, na 7 sekund przed końcem spotkania, gdy podopieczni Andrzeja Kowalczyka mieli punkt straty – 73:74 – sędziowie uznali, że Michael Ansley popełnił faul niesportowy. Rzuty wolne zamienił na punkty Zygimantas Jonusas. Dzisiaj drugi mecz, także na parkiecie Polpaku.

Od pierwszych minut pojedynek z Polpakiem był bardzo wyrównany. Prowadzenie zmieniało się jak w przysłowiowym kalejdoskopie. W 7. minucie Stal prowadziła 14:13, ale później do głosu doszli gospodarze. Za trzy rzucił Jereme Beasley oraz Rick Apodaca i podopieczni Aleksandra Krutikowa wyszli na prowadzenie 19:16. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas prowadzili gracze ze Świecia. W 17. minucie stalowcy wyszli wreszcie na prowadzenie 34:31 po akcji za trzy Sandisa Amolinsa i celnym trafieniu za dwa Georga Resse. Wydawało się, że korzystny wynik ostrowianie utrzymają do przerwy. Tak się jednak nie stało, gdyż równo z syreną zza linii 6,25 metra trafił Zygimantas Jonusas. To był sygnał dla kolegów z drużyny, którzy zaczęli grać bardziej agresywnie w obronie i w 26. minucie Polpak prowadził już 51:41.
W 28. minucie Stal przegrywała 48:53. Powoli i mozolnie stalowcy zmniejszali dystans do Polpaku. W 35. minucie tracili już tylko jeden punkt – 63:64. W końcówce było bardzo nerwowo. Wynik był bliski remisu, ale to gospodarze opuszczali parkiet z tarczą.

Polpak 76:73 Stal

(21:18, 17:16, 20:15, 18:24)
Polpak: Apodaca 18 (3x3), Jonusas 15 (3x3), Szcześniak 13 (3x3), Beasley 11 (1x3), Thomas 9, Morkowski 5 (1x3), Mis 3, Szubarka 2, Przybyszewski 0.
Stal: Reese 16 (2x3), Ansley 15 (1x3), Harrington 15 (1x3), Amolins 8 (1x3), Lewandowski 6, Gabrans 5, Krzykała 4, Parzeński 4.
Wyniki pozostałych spotkań: Prokom Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański 91:76, Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 67:70, Anwil Włocławek - Turów Zgorzelec 89:66