Porsche Open: Przysiężny przegrał z Luczakiem

Wojciech Kowalczyk
Nie będzie dwóch Polaków w ćwierćfinale turnieju Poznań Potrsche Open. Do Jerzego Janowicza miał w czwartek dołączyć Michał Przysiężny. Niestety przegrał swój mecz z Peterem Luczakiem 6-7 6-4 1-6.

Walczący o wejście do ćwierćfinału Polak i Australijczyk, urządzili sobie w II rundzie prawdziwy maraton. Ich mecz trwał w sumie dwie godziny i był rozgrywany na raty, przez dwa dni.

Wczoraj zawodnicy zdążyli ugrać jednego seta, zakończonego zwycięstwem Luczaka i zaledwie dwa gemy kolejnego. Przy stanie 1-1 w drugim secie mecz został bowiem przerwany z powodu deszczu.

Wydawało się, że przymusowa przerwa okaże się zbawienna dla Michała Przysiężnego. Po powrocie na kort Polak wygrał bowiem drugiego seta 6-4. Niestety później było już dużo gorzej. W trzecim secie niepodzielnie na korcie królował Australijczyk z polsko brzmiącym nazwiskiem, który bez trudu przełamywał podanie Przysiężnego i wygrał pięć kolejnych gemów.

Polak co prawda w końcu wygrał swoje podanie, ale szybko okazało się, że na więcej tego dnia go nie stać. Po chwili serwował Luczak i nie zmarnował okazji do zakończenia meczu.

Po dwóch godzinach rozgrywanego przez dwa dni spotkania, Przysiężny przegrał z Luczakiem 6-7(4) 6-4 1-6.

Ta porażka oznacza, że w turnieju głównym pozostał już tylko jeden Polak - Jerzy Janowicz. Jego przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie rozstawiony z ósemką Francuz Laurent Recouderc.

Poznań Porsche Open 2009: Janowicz w ćwierćfinale!

Mamy Polaka w ćwierćfinale turnieju Poznań Porsche Open! Jerzy Janowicz pokonał Hiszpana Rubena Ramireza Hidalgo. Szansę na awans ma jeszcze także Michał Przysiężny.

Poznań Porsche Open 2009: Gawron odpadł

W tenisowym turnieju Poznań Porsche Open nie ma już Marcina Gawrona. Polak przegrał po trzysetowej walce z Francuzem Laurentem Recouderc 6-2, 2-6, 3-6.

Największa gwiazda Poznań Porsche Open za burtą!

Gaston Gaudio, zwycięzca French Open z 2004 r., odpadł w I rundzie turnieju Poznań Porsche Open! Argentyńczyka wyeliminował Portugalczyk Machado. Do II rundy awansował za to kolejny Polak - Jerzy Janowicz.

Poznań Porsche Open: Gawron w II rundzie (+ wideo)

Marcin Gawron pokonał Daniela Munoza-De La Navę i zagra w II rundzie turnieju Poznań Porsche Open. We wtorek na korcie po raz pierwszy pojawi się największa gwiazda turnieju – Gaston Gaudia.

Przysiężny wygrał eliminacje Poznań Porsche Open

Michał Przysiężny przebrnął udanie eliminacje i zagra w turnieju głównym Poznań Porsche Open. Być może dołączy do niego także Adam Chadaj, który swój mecz dokończy w poniedziałek.