Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Posmak targów

Barbara KOZŁOWSKA
Zakłady Mięsne Aleksandria postawiły Rolls Royca. Fot. Sz. Siewior
Zakłady Mięsne Aleksandria postawiły Rolls Royca. Fot. Sz. Siewior
Zwykły kubek do popcornu, który po użyciu wyrzucamy do śmieci, w pawilonie Międzynarodowego Salonu Techniki Pakowania i Logistyki Taropak jest wart oględzin.

Zwykły kubek do popcornu, który po użyciu wyrzucamy do śmieci, w pawilonie Międzynarodowego Salonu Techniki Pakowania i Logistyki Taropak jest wart oględzin. Gość w garniturze długo obraca go w rękach – bo to Popcorn Company prezentuje swoje opakowania. W pawilonach albo warczy, albo pachnie.

Warczy, bo większość maszyn potrzebnych w branżach piekarniczej, rzeźnickiej, mleczarskiej, w produkcji opakowań, prezentowana jest w ruchu.

– Ten panel uruchamiany jest na dotyk i właściwie się nie psuje. Trzeba go wymienić po kilku latach wtedy, gdy włączają go panie o długich paznokciach – objaśnienia fachowców są bardzo szczegółowe.

W ,,Piątce’’ od wejścia pachniało wczoraj chlebem. To Czechy i Słowacja rywalizowały w konkursie o Puchar Louis Lesaffre, czyli w Półfinałach Mistrzostw Świata Piekarzy. Ale nie tylko oni piekli – odbywały się Mistrzostwa Polski Młodych Piekarzy, na oczach widzów Niemcy robili bułki, Włosi – pizzę, Polacy – bagietki.

– Polepszacze mają na celu polepszenie własności fermentacji mąki – mówił Adam Wybierała, dyrektor Działu Badań i Rozwoju firmy Polskie Młyny. – To nie są żadne związki chemiczne, lecz naturalne enzymy i ich działanie nie dotyczy ludzi a bardziej ciasta – na przykład wpływają na to, że nie klei się do blachy – zapewniał.
Jak co roku cuda cukiernicze pokazywali poznańscy cukiernicy z mistrzem Kandulskim na czele. W pawilonie win dwie piękne hostessy reklamowały portugalskie ,,Pierwsze na świecie wino rozlewane prosto z beczki’’, czyli tak, jak u nas w pubach rozlewa się piwo.

– Tam tak się wino leje i Portugalczycy chcą ten sposób zareklamować w Polsce – mówiły.

Na kilku stoiskach zaprezentował się północny region Hiszpanii, Castilla Y Leon z różnymi wyrobami regionalnymi, m.in szynką surową Villar, umieszczoną w specjalnym imadle.
– Robi się ją z czarnej świni iberyjskiej. Mięso moczone jest w soli, a potem dojrzewa 9 miesięcy – wyjaśnił Hiszpan przez tłumacza. – Potem taką szynkę można jeść przez 6 miesięcy. Hiszpańska szynka była słodka, ale wspaniałe były wielkopolskie produkty: surówki dwóch firm z Kórnika – jedna Ogórkiewicza, a druga Grześkowiaka. Pięknie udekorowany pawilon pokazał Malpol z Kąkolewa, producent pieczarek, a jak powinien wyglądać idealny sklep – ,,Piotr i Paweł’’. Nie sposób wszystko opisać. Po targach można błądzić, degustować, oglądać, słuchać. A wszystko służy reklamie.

– Mamy takie same wędliny jak ten Royce – wysokiej jakości i trwałe – powiedział Ryszard Jeziorski, reprezentujący zakłady mięsne Aleksandria, których stoisko ozdabia Rolls Royce. – Więcej zdjęć przy nim zrobiono, niż niejednej modelce na wybiegu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto