Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powstaje nowe oblicze starej Wildy

Elżbieta Podolska
Archiwum
Nowe budowle wpasowują się w historyczną zabudowę jednej z najstarszych i nieco zapomnianych dzielnic miasta

Poznańska Wilda jest dzielnicą zabudowaną niezwykle przemyślanie i na wysokim poziomie architektonicznym. Nie brak tu wielu interesujących przykładów budownictwa różnych epok, jak chociażby szachulcowa kamienica u zbiegu ulic Przemysłowej i Sikorskiego, która uzyskała I miejsce w konkursie "Wilda renowacja roku 2012". Reprezentacyjną częścią dzielnicy jest rynek Wildecki z sąsiadującą architekturą i ulokowanym pośrodku rynku targowiskiem owocowo-warzywnym.

Zobacz też: Poznań miejsce do życia: Piastowskie - najstarsze z ratajskich osiedli [ZDJĘCIA]

Choć do niedawna ta część Poznania kojarzona była z przewagą zabudowy przemysłowej, dzięki swej doskonałej lokalizacji względem centrum i zielonemu sąsiedztwu, dzielnica została doceniona przez mieszkańców miasta i deweloperów.

Zyskuje popularność
Ci ostatni na jej obszarze rozpoczęli budowę licznych inwestycji. Sztandarowym przykładem takich projektów może być Kamienica Wildecka realizowana przez Monday Development u zbiegu ulic Przemysłowej i Chwiałkowskiego. Będący na ukończeniu obiekt, dzięki swej klasycznej bryle doskonale wpisuje się w sąsiednią, historyczną zabudowę dzielnicy. To właśnie architektoniczne detale, liczne przeszklenia w połączeniu z tradycyjnymi materiałami jak cegła, stal i blacha nadają budynkowi świeży, nowoczesny wygląd, który zwraca uwagę przechodniów.

Klasyczny miejski styl
- Projektując Kamienicę Wildecką, chcieliśmy ukazać klasyczny miejski styl, ale w nowej odsłonie. Obiekt stanowi doskonałe połączenie elegancji z nowymi tendencjami architektonicznymi, których w Poznaniu jest tak wiele - mówi Iwona Chmielewska z Monday Development S.A. - Zastosowanie tradycyjnych surowców sprawia, że budynek doskonale wpisuje się w istniejącą tkankę miejską, a dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji bezpośrednio przylega do obszaru ścisłego centrum - dodaje Iwona Chmielewska.

Świetnie położona
To właśnie lokalizacja budynku jest jednym z kluczowych argumentów przemawiających za mieszkaniem w jednej z najstarszych dzielnic miasta - na Wildzie. Kamienica położona jest ok. 10 minut spacerem do popularnego Starego Browaru. Stamtąd już tylko kilka minut na Stary Rynek. Śródmiejska lokalizacja kamienicy i sąsiedztwo rynku Wildeckiego sprawiają, że mieszkańcy bez trudu mogą załatwić najważniejsze codzienne sprawy. W okolicy są liczne sklepy, banki i punkty usługowe.

Mieszkania dla każdego
W kamienicy zaprojekto-wanych zostało 38 mieszkań o powierzchni od 29 do 60 metrów kwadratowych, w większości z balkonami. Lokale posiadają duże okna, a mieszkania na ostatniej kondygnacji są dobrze doświetlone dzięki kubicznym lukarnom i oknom połaciowym. Budynek posiada podziemną halę garażową i windę. Inwestycja jest w końcowej fazie realizacji, a klucze do mieszkań nowi właściciele otrzymają na przełomie października i listopada tego roku.


ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:
Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Codziennie rano najświeższe informacje z Poznania i regionu na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto