Poznań Business Run 2015: Pobiegli dla Kacpra i Adama [ZDJĘCIA]

Waldemar Kaiser
Sport w naszym mieście - Zobacz więcej!
Sport w naszym mieście - Zobacz więcej! Waldemar Kaiser
Poznań Business Run 2015, czyli sztafetowy bieg charytatywny odbył się po raz trzeci. Wzięło w nim udział trzy tysiące zawodników. W tym roku uczestnicy pobiegli dla Adama Bisigirskisa i Kacpra Hały, podopiecznych Fundacji Jaśka Meli.

Poznań Business Run 2015: Bieg w samym centrum miasta

Trasa Poznań Business Run wyznaczona została w samym centrum Poznania. Zawodnicy startowali sprzed Centrum Kultury Zamek. Nim wybiegli na trasę mogli wysłuchać beneficjentów tegorocznego biegu charytatywnego - 14-letniego Kacpra Hały z Pakosławia oraz 36-letniego Adama Bisigirskisa z Poznania. Obydwaj wraz z organizatorami Poznań Business Run do zebranych powiedzieli parę słów ze sceny.

Młodszy z beneficjentów stracił nogę w wypadku w gospodarstwie rolniczym, a starszy obydwie kończyny w wyniku potrącenia przez pociąg.

Kilkunastokilometrowy dystans najszybciej pokonał zespół EMITT. Jego zawodnikom wystarczyło 57 minut i 14 sekund. Kolejne miejsca zajęły: FLEXLINK RUNNING TEAM I i CYBINA TEAM 1.