Poznań City Center AZS - Lider Swarzędz 80:50 [ZDJĘCIA]

Radosław Patroniak
Poznań City Center AZS - Lider Swarzędz 80:50
Poznań City Center AZS - Lider Swarzędz 80:50  Grzegorz Dembiński
Koszykarki Poznań City Center AZS utrzymały miano niezwyciężonej drużyny w I lidze koszykarek. W derbach Wielkopolski ekipa Ryszarda Barańskiego różnicą 30 punktów pokonała Lidera Swarzędz. Zobaczcie zdjęcia.

Liderem rozgrywek są jednak poznanianki, które poprowadziła do zwycięstwa Magdalena Idziorek, zdobywczyni 22 punktów. Świetnie spisały się też Magdalena Koperwas i Żaneta Durak. Gospodynie wygrały wszystkie kwarty i momentami deklasowały rywala zza miedzy.

W przegranym zespole nie zawiodła jedynie Dominika Marciniak, która toczyła pod tablicami zacięte pojedynki z najwyższymi zawodniczkami Poznań City Center AZS. Pozostałe swarzędzanki wyraźnie ustępowały skutecznością w rzutach i zbiórkach swojej koleżance i w efekcie Urbaniak zdobyła prawie połowę punktów całej drużyny.

ZOBACZ: Kolejorz wygrał z Górnikiem Zabrze 3:1 [FOTO]

W końcówce na parkiecie pojawiła się młodzież Lidera, bo wynik był już sprawą rozstrzygniętą. Poznanianki natomiast nie zwalniały tempa i wypunktowały przeciwnika.

I liga koszykarek
(31:16, 15:13, 16:11, 18:10)
Poznań City Center AZS:
Idziorek 22 (3x3), Koperwas 18 (1x3), Durak 17, Skowronek 8, Giedrojć 8, Woźniak 6 (2x3), Ratajczak 1, Telenga 0.

Lider: Urbaniak 24 (1x3), Pietraszek 8 (2x3), Adamowicz 6, Dedio 5 (1x3), Grześczyk 4, Pacyńska 3, Szarzyńska 0, Rutkowska 0, Lewińska 0, Czachor 0, Babij 0, Iwanowicz 0.