Poznań drugi w sporcie młodzieżowym

Kuba Błoszyk
Znamy już wyniki tegorocznej klasyfikacji w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2009. Poznań - jako gmina - zajął drugie miejsce tuż za Warszawą.

Klasyfikacja obejmuje wyniki rywalizacji młodych sportowców naszego kraju w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (ogólna Olimpiada Młodzieży), Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Spośród gmin Poznań zajął drugie miejsce tuż za Warszawą, wyprzedzając m.in. Wrocław, Kraków i Gdańsk. Wśród 16 województw Wielkopolska zajęła również zaszczytne drugie miejsce w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2009. W zeszłorocznej kwalifikacji w 64 dyscyplinach rywalizowało aż 844 gmin.

Natomiast jeśli chodzi o najlepsze stowarzyszenia sportowe w naszym kraju poznański AZS OŚ Poznań zajął siódme miejsce. Najlepszym stowarzyszeniem okazał się Śląsk Wrocław.

Z okazji odniesionych sukcesów odbyła się Poznańska Gala Sportu Młodzieżowego. Podczas niej Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, wyróżnił najlepsze poznańskie kluby sportowe i najlepszych poznańskich sportowców, którzy sięgnęli po najwyższe laury na międzynarodowych arenach.

- Niestety nie przyznano nam organizacji Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, jednak po naszych krajowych sukcesach możemy śmiało stwierdzić, że nasze miasto liczy się w sporcie młodzieżowym - mówił prezydent. - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim prezesom, trenerom oraz zawodnikom klubów, które zajęły te zaszczytne pozycje.

Wyróżnienia w postaci pucharów i nagród otrzymali zarówno prezesi poznańskich sekcji sportowych oraz najlepsi zawodnicy.