Poznań Maraton 2018: Przebiegli maraton, bijąc "życiówki" - oto zdjęcia rekordzistów

ZEN
Niedzielna pogoda w Poznaniu sprzyjała biciu rekordów. Każdy, kto ukończył 19. PKO Poznań maraton mógł na mecie uczcić to symbolicznym dzwonkiem. Zobacz zdjęcia rekordzistów ---------->Łukasz Gdak
Biegacze, którzy w niedzielę pobili swój rekord życiowy w maratonie, mogli to uczcić uderzając w specjalny dzwonek. Takich zawodników było całkiem sporo.

19. edycja poznańskiego maratonu zaowocowała wieloma rekordami, w tym tym najważniejszym - Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva pokonał trasę w 2 godziny, 11 minut i 45 sekund, co stanowi nowy rekord trasy. Stary zresztą pobił także drugi na mecie Etiopczyk Endale Abayneh Belachew.

Ale w niedzielę wielu zawodników biło także swoje własne rekordy. Dla tych, którym udało się ustanowić swoje nowe "życiówki" organizatorzy ustawili w strefie mety specjalny dzwonek. Mógł nim zadzwonić każdy, kto chciał w ten sposób pochwalić się swoim rekordem życiowym.