Poznań: Mecz na szczycie dla Kerry Polska

Maciej Łosiak
Po siedmiu kolejkach gracze 31 BLT są nadal bez zwycięstwa
Po siedmiu kolejkach gracze 31 BLT są nadal bez zwycięstwa fot. lak
Coraz ciekawiej w rozgrywkach Ligi Amatorskiej Koszykówki (LAK). W siódmej kolejce, w meczu "na szczycie" spotkały się zespoły Wechty Basket i Kerry Polska, zajmujące pozycje lidera i wicelidera w ligowej tabeli.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli ten mecz koszykarze Kerry, wygrywając pierwszą kwartę 11:2. Szczególnie widoczny był Mariusz Nowak, który w tej części gry zdobył aż 9 z 11 punktów swojego zespołu, a w całym meczu 23. Druga kwarta nie zmieniła specjalnie obrazu gry, przez co gracze Kerry schodzili na przerwę, prowadząc 30:12. W trzeciej części przebudzili się zawodnicy Wechty Basket, którzy za sprawą dobrej, szybkiej i zespołowej gry zaczęli stopniowo odrabiać straty, wychodząc w pewnym momencie meczu nawet na jednopunktowe prowadzenie. Jednak doświadczeni koszykarze Kerry nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa. Wygrali kwartę czwartą 13:11 i całe spotkanie 50:46.

- Obok Mariusza Nowaka na wyróżnienie w zespole zwycięzców zasłużyli wysocy zawodnicy Karol Nowicki i Łukasz Łagodzki , którzy zebrali na tablicach odpowiednio 12 i 11 piłek oraz dorzucili po 8 punktów. Wśród pokonanych najjaśniejszą postacią był niewątpliwie Tomasz Semmler, który zdobył 17 punktów i zebrał 8 piłek - komentuje Robert Witkowski, koordynator LAK.

Jesteś fanem szybkiej jazdy? Sprawdź się na torze gokartowym!