18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznań - Otwarcie Rezerwatu Archeologicznego na Ostrowie Tumskim [ZDJĘCIA]

WAK
Rezerwat Archeologiczny "Genius Loci"
W piątek, 29 czerwca o godz. 11.30 odbędzie się oficjalne otwarcie Rezerwatu Archeologicznego "Genius Loci" na Ostrowie Tumskim - nowej placówki Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Zobacz też: Rezerwat na Ostrowie Tumskim coraz bliżej. Wmurowano akt erekcyjny [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rezerwat to nowoczesna, wyposażona w multimedia placówka. Dla poznaniaków i turystów będzie dostępna od 30 czerwca.

Ci, którzy zdecydują się obejrzeć nową placówkę muzealną na Ostrowie Tumskim, najpierw trafią do sali kinowej, w której obejrzą projekcję filmu wykonanego w technologii 3D. Później będą oglądać pozostałości po monumentalnych wałach sprzed tysiąca lat. Zetkną się również z holografią. Obraz holograficzny pomoże im zrozumieć funkcjonowanie systemu fortyfikacyjnego.

Zobacz też: Ostrów Tumski w Poznaniu - artykuły, zdjęcia, filmy

Gospodarze obiektu w jego wnętrzu wyznaczyli przestrzeń do prezentowania wystaw czasowych. Będą w niej pokazywać ekspozycje z różnorodnych gałęzi nauki. W rezerwacie ma bowiem działać innowacyjne centrum edukacji historycznej, w którym przeszłość powinna przyciągać ludzi otwartych i kreatywnych oraz stawać się inspiracją dla przyszłości.

Nazwa rezerwatu - Genius Loci (łac. Duch opiekuńczy) - nawiązuje do szczególnego charakteru Ostrowa Tumskiego, od ponad1000 lat nieodłącznie związanego z historią Polski i Poznania.


ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:
GŁOS.TV - filmy z Poznania i regionu [Lubię to!]
Indeks dla ZEBRY - strefa studenta na Poznań Nasze Miasto [Lubię to!]
Bułgarska.pl - wszystko o Kolejorzu [Lubię to!]
Droga do Euro 2012 - wielkie poznańskie odliczanie do Euro 2012 [Lubię to!]
Konkursy - baw się z nami i wygrywaj nagrody


Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Podstawowe dane techniczne i finansowe
Powierzchnia terenu przekazanego przez Poznańską Kurię Metropolitalną Miastu Poznań w celu realizacji inwestycji wynosi 1002 m2. Powierzchnia zabudowy w obrysie parteru liczy 435 m2, a powierzchnia całkowita 631 m2. W części podziemnej znajdują się: sala ekspozycyjna reliktów wału grodu poznańskiego, korytarz z ekspozycją fundamentów muru biskupa Lubrańskiego oraz część komunikacyjna. Na parterze mieści się wielofunkcyjna sala kinowa przystosowana do projekcji w technologii 3D, hol z szatnią oraz zaplecze sanitarne. W obiekcie znajdują się również tzw. infokioski. Prezentowany będzie także holograficzny obraz grodu z czasów jego świetności.

Wartość projektu wynosi ok. 9 700 000 PLN. Inwestycja jest dofinansowywana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (Działanie 6.2 - Rozwój kultury i zachowanie dziedzictwa kulturowego) w wysokości ok. 6 500 000 PLN. Pozostała część,
tj. ok. 3 200 000 PLN, jest wydatkowana ze środków przyznanych przez Radę Miasta Poznania.

Kierownik placówki
Agnieszka Stempin, archeolog, absolwentka Instytutu Prahistorii UAM. Pracę w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu podjęła w 1995 roku, początkowo w Archiwum Naukowym. Od 2000 roku kierowała Działem Archeologii Wielkopolski.
Kontakt: [email protected], Tel. 61 852 81 51, wew. 238 lub tel. 61 852 21 67.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto