Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznań - Pomysły na ferie w mieście

Elżbieta Podolska
"Wakacje z Leonardem" to już poznańska tradycja. Tym razem Centrum Sztuki Dziecka zaprasza małych i dużych... konstruktorów
"Wakacje z Leonardem" to już poznańska tradycja. Tym razem Centrum Sztuki Dziecka zaprasza małych i dużych... konstruktorów Szymon Siewior
Najbliższe dwa tygodnie mogą być okazją do odkrycia nowych pasji. Dlatego prezentujemy najciekawsze sposoby na spędzenie ferii w naszym mieście.

Sport, turystyka, warsztaty, wystawy - to wszystko czeka podczas ferii na aktywnych poznaniaków. Oto 10 najciekawszych propozycji na wolny czas.

Odwiedź nasz serwis specjalny poświęcony feriom w mieście:Ferie w mieście

1. Być jak da Vinci

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza, jak w każde wakacje na cykl warsztatów dla dzieci "Zimowe wakacje z Leonardem". Co ciekawe z równym zainteresowaniem uczestniczą w nich zawsze także rodzice i dziadkowie. Tym razem cykl zatytułowany jest "Wielkie konstrukcje Małych Konstruktorów" i będzie można zmierzyć się z pomysłami samego Leonarda da Vinci.

Centrum Sztuki Dziecka (CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82). Zajęcia godz. 10 i 12.30. Bilety, w cenie 7 zł (jeden warsztat). Rezerwacje: 61 646 44 70.

2. W co mam się przemienić?

Teatr nas przemienia. Teatr nas czaruje. Jak mam się przemieniać? Czy teatr to tylko złudzenia? Warsztaty i zabawa w teatr dla dzieci. Prowadzenie: aktorka Joanna Waluszko.

Centrum Kultury Zamek (ul. Św. Marcin 80/82) od 7 do 14 lutego, godz. 10.30-12. Bilety na pojedyncze zajęcia: 15 zł. Karnet tygodniowy na warsztaty: 75 zł

3. Ferie z igłą i drutami

Każdy, kto widział film "Skrawki życia" z Winoną Ryder w roli głównej, z pewnością pamięta również przyjazną atmosferę, towarzyszącą bohaterkom podczas wspólnego szycia kapy z różnobarwnych kawałków materiałów. Nastrój tych chwil będzie można odczuć już niedługo w Starym Browarze, właśnie przy okazji warsztatów patchworku. Natomiast, ci którzy lubią robótki na drutach i szydełku mogą odwiedzić SPOT, gdzie rozpoczyna się wystawa "Miasto dziergane". Czy zamiast graffiti, miasto może ubrać włóczka i nitka?

Stary Browar (ul. Półwiejska 32). Warsztaty od 1 do 10 lutego.
SPOT ( ul. Dolna Wilda 87), wystawa od 28 stycznia do 13 lutego

4. Poznaj modę... Majów

Otwierana dziś wystawa "Moda Majów. Elita i dwór - Jaina 600-900 n.e." to okazja, by dokonać długiego kroku w przeszłość i poznać zwyczaje tajemniczego ludu. Zobaczymy słynne, oryginalne figurki, odkryte na terenie Meksyku, ze zbiorów muzeów Berlina i Warszawy. Ceramiczne figurki przedstawiają ludzi w niezwykle realistyczny sposób. Prezentują stroje, tkaniny, wzory, obuwie, biżuterię, a także ozdoby zębów, uszu i nosa, deformacje czaszek, skaryfikacje, tatuaże, w końcu wymyślne fryzury i nakrycia głowy.

Muzeum Archeologiczne (ul. Wodna 27), czynne od wtorku do czwartku
w godz. 9-15, od piątku do niedzieli 10-18, bilety: 4 i 8 zł

5. Oko w oko z rekinem

Świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych w starym zoo. Każdego dnia będzie można poznać inne zwierzę i dowiedzieć się wszystkiego na jego temat. Bohaterem 1 lutego będzie groźny rekin. Będzie go można poznać osobiście. Tak samo jak jaszczurkę, królika, czy żółwia.

Stare zoo (ul. Zwierzyniecka 19). Spotkania o godz. 12, w dniach od 1 do 10 lutego, wstęp wolny.

6. Zabawa ze sztuką

Skąd bierze się kolor śmietankowy, czy czekoladowy, jak powstaje rzeźba i które dzieło Jana Matejki jest największe, a które najbardziej znane. Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas ferii na zajęciach przygotowanych przez Muzeum Narodowe w Poznaniu i jego oddziały.
Muzeum Narodowe

(Al. Marcinkowskiego 9). Warsztaty od wtorku do piątku, godz. 12. Materiały zapewniają organizatorzy. Bilety od 3,50 do 8 zł

7. Teatr od kulis

Jak wygląda teatr z drugiej strony kurtyny? Każdy jest ciekawy i każdy chce zobaczyć garderoby, zapadnie i poznać ludzi, których na co dzień nie widać, ale to dzięki nim tak naprawdę spektakle w teatrze się odbywają. Będzie można także zajrzeć m.in. do pracowni krawieckiej i magazynu kostiumów, a nawet zapytać, skąd aktorzy biorą peruki.

Teatr Polski (ul. 27 Grudnia 8/10, tel. (61) 852 56 28). Zwiedzanie: bezpłatne, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, grupa może liczyć od 12 do 35 osób.

8. Poczuj moc magii

Magiczna moc, magiczne obrzędy, magiczne zaklęcia. Te zagadnienia nurtowały naszych przodków już od wielu setek i tysięcy lat. Magia stanowiła dla ludzi źródło wiedzy za pomocą którego tłumaczono wszystkie tajemnicze zjawiska otaczające ludzi. Magią leczono, ale można też było zaszkodzić. Z jednej strony ciekawiła, z drugiej zaś bano się jej. A Ty, co wiesz o magii? Boisz się, czy też może jesteś ciekaw jej tajemnic? To koniecznie musisz przyjść, bez względu na to ile masz lat, na "Weekend z Magią".

Muzeum Archeologiczne (ul. Wodna 27), 5 lutego
godz. 12-16, bilety 4 zł

9. Zabawa ze sztuką

Czy wiecie, że architekci to - z definicji - wariaci? Ponieważ normalny człowiek może myśleć jednocześnie o maksymalnie kilku rzeczach, a architekt projektując budynek czy przestrzeń myśli jednocześnie o co najmniej kilkudziesięciu sprawach - rzuty, symetria, dach, elewacje, poziomy, perspektywa, wytrzymałość itd. itd.... ArchiFFerie w Szkole Rysunku Kreatywnego udowodnią tym, którzy interesują się architekturą , jak ciekawą i interdyscyplinarną dziedziną jest architektura i dlaczego kilka tysięcy ludzi w Polsce dobrowolnie "daje się zwariować".

Kreatyffka - Szkoła rysunku (al. Niepodległości 39),
tel. 608 466 260

10. Ice Party na Bogdance

Coś dla trochę starszych dzieci, ale z rodzicami też się mogą wybrać. W każdy piątek na najbardziej znanym lodowisku w Poznaniu można powirować na łyżwach przy klimatycznym oświetleniu i w rytm nowych i starych przebojów serwowanych przez didżeja.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto