Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznań: Powstała nowa poznańska gra turystyczna. Możesz zwiedzać miasto śladami Bambrów

Gabriela Jelonek
Gabriela Jelonek
Nowe gry turystyczne dostępne są w Centrum Informacji Turystycznej w Poznaniu.
Nowe gry turystyczne dostępne są w Centrum Informacji Turystycznej w Poznaniu. Piotr Jasiczek
Nie tylko pomnik Bamberki, ale i okazałe kamienice czy zagrody – to ślady, które pozostały po Bambrach w Poznaniu. Teraz można je odkrywać spacerując po mieście z planszą nowej gry turystycznej. Atrakcja powstała z okazji 300-lecia przybycia Bambrów do Wielkopolski.

Na początku października w Centrum Informacji Turystycznej w Poznaniu dostępna będzie nowa gra turystyczna. Tym razem będzie można zobaczyć Poznań wędrując śladami Bambrów.

Czytaj też: My Bambrzy. Trzysta lat w Poznaniu, czyli dziewięć pokoleń tradycji

To nie pierwsza tego typu gra miejska w Poznaniu. Do tej pory powstało ich aż 39, m.in. o nieznanych zakątkach Wildy, szlakiem Św. Łazarza, o Łamaczach Szyfrów, a ostatnia z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Co najlepsze, można w nie grać zupełnie za darmo. Bezpłatne plansze można zabrać z Centrum Informacji Turystycznej, Centrum Informacji Kulturalnej i Biblioteki Uniwersyteckiej na ul. Ratajczaka, albo pobrać ze strony gryturystyczne.pl.

Czytaj też: Poznań: Z okazji 300-lecia poznańskich Bambrów, miasto przygotowało nowe skarpetki. Oczywiście znalazła się na nich Bamberka [ZDJĘCIA]

- Każda z gier zawiera zarówno elementy przygodowe, jak i historyczne. Na wyznaczonej trasie gracz poznaje zabytki, architekturę i charakterystyczną dla okolicy przyrodę, ale i odkrywa skarby. Czasami jest to tajemnicza skrytka, a czasami zdobywamy tajemnicze hasło, które znają tylko nieliczni - wyjaśnia Artur Żyto, pomysłodawca stworzenia gier turystycznych.

Czytaj też: Poznań: Co czwarty poznaniak to Bamber. Mieszkają tu od 300 lat. Z tej okazji wydano album ze starymi fotografiami

Projekt powstał w ramach konkursu Centrum Warte Poznania. W tym roku motywem przewodnim są dwa znaczące jubileusze: 300-lecie przybycia do Poznania pierwszych osadników z okolic Bambergu oraz 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego.

Czytaj też: Poznań: Ostatni Bambrzy na Piątkowie. Od pokoleń uprawiają ziemię w centrum miasta

Uczestnik zabawy, który rozwikła wszystkie zagadki może się wpisać na listę zwycięzców i otrzymać certyfikat odkrywcy. Istnieje też możliwość rywalizowania w zespołach, wystarczy wyruszyć w miasto ze znajomymi lub rodziną. Jak podkreśla Żyto, gry turystyczne mają być alternatywną formą zwiedzania, łączącą aktywny wypoczynek z nauką pod hasłem "Zwiedzaj, grając - graj, zwiedzając".

POLECAMY:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto