Prokuratura Rejonowa w Poznaniu wszczęła śledztwo, które ma ustalić czy życie i zdrowie mieszkańców Koziegłów nie jest zagrożone w związku m.in. z nieprawidłowym składowaniem i przetwarzaniem odpadów ściekowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kwestię zagrożenia epidemiologicznego, stanu zanieczyszczenia powietrza w tej miejscowości w piśmie skierowanym do prokuratury podnosili członkowie Stowarzyszenia "Żyj Normalnie", które protestuje przeciwko budowie spalarni na terenie Elektrociepłowni Karolin.

- W Koziegłowach nie ma punktów pomiarowych mierzących emisję substancji szkodliwych - mówi Ewa Namysł ze stowarzyszenia. Jej zdaniem, gdy funkcjonują już tutaj elektrociepłownia i oczyszczalnia zasadne jest pytanie, czy Poznań wybierając tę lokalizację dla spalarni brał pod uwagę stan zanieczyszczenia powietrza?

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Wm (gość)

Wójt CZerwonaka powinien odpowiedzieć za ten stan rzeczy jest gospodarzem terenu i do tego dopuszcza

Wm (gość)

Wójt CZerwonaka powinien odpowiedzieć za ten stan rzeczy jest gospodarzem terenu i do tego dopuszcza

Gość (gość)

Nareszcie...nareszcie ktoś beknie za zaistniałą sytuację....może w końcu coś się zmieni.

Karo (gość)

Pani Ewo ! Ma pani 100% rację. Manipulownie opinią publiczną ma swoje granice. Przyczynił sie do tego również " Głos Wlkp." w swych poprzednich artykułach.