Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznań: W wieżowcu Alfy powstanie akademik na 130 mieszkań. Inwestor zapewnia, że budowa ruszy wiosną

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
W trzynastokondygnacyjnym wieżowcu Alfy będzie utworzony akademik marki LIV, z prywatnymi apartamentami dla studentów, a prace rewitalizacyjne rozpoczną się na wiosnę tego roku. 
Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
W trzynastokondygnacyjnym wieżowcu Alfy będzie utworzony akademik marki LIV, z prywatnymi apartamentami dla studentów, a prace rewitalizacyjne rozpoczną się na wiosnę tego roku. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Łukasz Gdak
W centrum Poznania powstanie nowy akademik. W trzynastokondygnacyjnym wieżowcu Alfy będzie utworzony akademik marki LIV, z prywatnymi apartamentami dla studentów, a prace rewitalizacyjne rozpoczną się na wiosnę tego roku.

Przypomnijmy: w końcu ubiegłego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że wraz z prokuraturą bada działalność grupy kapitałowej Gent Holding, skupiającej 26 podmiotów, które m.in. budują sieć akademików w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Poznaniu pod marką LIV. Po tej informacji miasto, które wiązało z akademikiem przy ul. św. Marcin duże nadzieje, zaczęło się niepokoić o tę inwestycję. Inwestor jednak uspokaja – nie ma powodów do obaw, plany są realizowane, akademik powstanie.

Zobacz też:

- Jesteśmy w trakcie wyjaśniania sytuacji z UOKiK. Rewitalizację akademika przeprowadza spółka Sw. Marcin 58. Inwestycja nie ma żadnych opóźnień związanych z zapytaniami ze strony Urzędu – zapewnia Ewelina Kachniarz z Gent Holding S.A.

Wiadomo zatem, że wiosną ruszą prace rewitalizacyjne w budynku wieżowca przy ul. Św. Marcin. Koncepcja akademika LIV zachowuje swoją aktualność, przy czym wprowadzono pewne zmiany w stosunku do pierwszego planu - o dziesięć zmniejszono liczbę projektowanych mieszkań, by podwyższyć ich standard.

Polecamy: Gdzie iść potańczyć w Poznaniu? Oto ulubione dyskoteki i kluby poznańskich imprezowiczów

Mieszkania nie będą więc prostymi studenckimi pokojami – to apartamenty z aneksami kuchennymi i łazienkami, dzielone na jedno- i dwuosobowe.

Sprawdź też:

Przewidziano 130 mieszkań na dwunastu kondygnacjach (trzynasta to poziom minus jeden). Przyszli mieszkańcy otrzymają dodatkowe udogodnienia, pralnię, rowerownię, przestrzenie wspólne m.in. strefę co-workingową, strefę do nauki indywidualnej i w grupie, gaming - roomy, strefy rekreacyjne i wspólne kuchnie. Przewidziane są również lokale usługowe.

- Nasz harmonogram zakłada start prac rewitalizacyjnych na wiosnę tego roku – mówi Ewelina Kachniarz. - Prace nie zostały wstrzymane, ale zmieniona koncepcja projektu wymagała uzyskania stosownych pozwoleń. Zaprojektowaliśmy też apartament pokazowy, który pozwoli wyobrazić sobie, jak mogą wyglądać te, w których zamieszkają studenci. Został zainstalowany na 7 piętrze w Alfie.

Niezależnie od tego budynek jest wciąż wykorzystywany – działają w nim wynajmujące pomieszczenia firmy, z którymi inwestor współpracuje przy wydarzeniach dedykowanych społeczności lokalnej, takich jak gra miejska #LIVCHALLENGE, Dzień Sąsiada oraz Imieniny Ulicy. Ponadto w wieżowcu odbywały się wykłady organizowane przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki oraz Centrum Otwarte.

Kto będzie mógł wprowadzać się do akademika? Na razie wiadomo, że apartamenty nie będą związane z jedną uczelnią, ich charakter będzie komercyjny, a ceny zróżnicowane w zależności od typu mieszkania. Zmotoryzowani studenci będą mogli korzystać z miejskich parkingów, lub z miejsc parkingowych przy budynku. To jednak ścisłe centrum, więc wielkich możliwości tu nie będzie. Za to w osobnym pomieszczeniu będzie można stawiać rowery i hulajnogi.

ZOBACZ TEŻ:

Tego lepiej nie studiować w stolicy Wielkopolski! Oto 15 najgorzej opłacanych kierunków studiów w Poznaniu. Ranking stworzyliśmy na podstawie Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych. Obejmuje on absolwentów studiów II stopnia zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.

ZOBACZ TEŻ: 12 najlepiej opłacanych kierunków studiów w Poznaniu. Oto dokładne kwoty!

Studenci dyplom uzyskali w roku 2017, a podane kwoty to mediana średnich miesięcznych zarobków ze wszystkich źródeł w pierwszym roku po dyplomie, czyli w 2018.

Przejdź do zestawienia. Zobacz kolejny slajd --->

15 najgorszych kierunków studiów w Poznaniu. Po nich zarobis...

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto