Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznań: Wagary z Przyrodą wybrało blisko 700 osób [ZDJĘCIA]

Sara Wciorka
Poznań: Uniwersytet Przyrodniczy zaprosił uczniów na Wagary z Przyrodą. Frekwencja przerosła oczekiwania
Poznań: Uniwersytet Przyrodniczy zaprosił uczniów na Wagary z Przyrodą. Frekwencja przerosła oczekiwania Sara Wciorka
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znów zachęcał do spędzenia pierwszego dnia wiosny na Wagarach z Przyrodą. Liczba chętnych przerosła oczekiwania organizatorów.

Tegoroczne Wagary z Przyrodą to druga edycja wydarzenia organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy. Jak mówią organizatorzy oraz studenci, frekwencja zaskoczyła ich samych. - Ostatnio mieliśmy około 500 osób, natomiast teraz przybyło ich 670 osób. Siedmiu szkołom musieliśmy odmówić udziału. Budynek ma taką pojemność jaką ma i większej liczby osób nie uda się w nim zmieścić ze względów bezpieczeństwa – wyjaśnia dr inż. Zuzanna Sawinska. Na Wagarach z Przyrodą pojawiło się dwadzieścia szkół z całego regionu, między innymi z Gniezna, Środy Wielkopolskiej, Swarzędza, Jarocina i Poznania.

Podczas warsztatów i zajęć pokazywano uczniom, czym pracownicy i studenci Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii zajmują się na co dzień. Okazję zaprezentowania się miały wszystkie funkcjonujące na wydziale katedry, wśród nich te reprezentujące nauki z zakresu agronomii, biotechnologii, genetyki, gleboznawstwa czy łąkarstwa. Swoje stanowiska miały również Koło Naukowe Studentów Biotechnologii „Operon” czy Koło Naukowe Rolników. - Nie pokazujemy tylko i wyłącznie prezentacji na sali, każdy ma możliwość wzięcia udziału w warsztatach, stanięcia przy mikroskopie, zrobienia preparatu. Przyjechały też specjalnie dla nas ciągniki, więc stoisk jest naprawdę dużo – tłumaczy dr Sawinska.

Studenci rolnictwa, ekoenergetyki, biotechnologii i ochrony środowiska oprowadzali młodzież po stoiskach, wyjaśniając i przedstawiając różnego rodzaju eksperymenty. Uczestniczy mieli między innymi możliwość zobaczenia jak balon czy róża reagują na kontakt z ciekłym azotem, a także obserwować, jak w polu magnetycznym zachowuje się ferrofluid – substancja reagująca na silny magnes. - Akcja ma zachęcić licealistów do nauk przyrodniczych i naszej uczelni – mówi Karolina, studentka WRiB.

POLECAMY:

Poznań na gorąco

Rozrywka

Wypadki, korki, drogi

Inwestycje

Quizy - sprawdź, czy wiesz

Nowe miejsca w Poznaniu

Zobacz też: Jak gwiazdy przygotowują się na wiosnę?

Źródło: TVN

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto