Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznań - Z Ławicy polecimy do Tel Awiwu?

Marek Zaradniak
Kanclerz kurii metropolitalnej w Poznaniu  ksiądz Ireneusz Dosz i przewodnicząca Gminy Żydowskiej Alicja Kobus
Kanclerz kurii metropolitalnej w Poznaniu ksiądz Ireneusz Dosz i przewodnicząca Gminy Żydowskiej Alicja Kobus P. Miecznik
Około 200 osób, uczestników pielgrzymki archidiecezji poznańskiej do Ziemi Świętej, odleciało w poniedziałek z poznańskiej Ławicy samolotem Boeing 752 linii Sun D'or International Airlines do Tel Awiwu. Grupa pod kierownictwem przewodniczącej Gminy Żydowskiej w Poznaniu Alicji Kobus chciałaby doprowadzić do tego, aby samoloty czarterowe do Izraela latały regularnie raz w tygodniu.

Pielgrzymi zwiedzą nie tylko Izrael, ale i Palestynę, Jordanię, Półwysep Synaj. W tej grupie jest kanclerz kurii metropolitalnej w Poznaniu ksiądz Ireneusz Dosz. To trzecia pielgrzymka archidiecezjalna do Ziemi Świętej, ale po raz pierwszy z poznańskiego lotniska odleciała ona czarterowym samolotem izraelskiego przewoźnika. Grupa osób pracująca pod kierownictwem przewodniczącej Gminy Żydowskiej w Poznaniu Alicji Kobus chciałaby doprowadzić do tego, aby samoloty czarterowe do Izraela latały tak jak z innych polskich miast regularnie raz w tygodniu.

- Wszystko zależy od tego, czy biura podróży, szczególnie te organizujące pielgrzymki, będą zainteresowane wylotami z Poznania. Jeśli będzie zapotrzebowanie, my się sprężymy i staniemy na wysokości zadania. Wierzę w Wielkopolskę, bo przecież z Ławicy mogłyby wylatywać pielgrzymki nie tylko z Poznania, ale z Piły, Gniezna czy nawet Gorzowa Wielkopolskiego - mówi Tadeusz Węgrzecki, dyrektor biura Izraelskich Linii Lotniczych El Al w Warszawie. Firmą córką El Al jest linia Sun D'or.

Przedstawiciele Gminy Żydowskiej prowadzą rozmowy z różnymi biurami podróży, aby przekonać je, że Izrael to atrakcyjny kierunek podróży nie tylko dla Wielkopolski, ale też regionów ościennych. - Przecież nie chodzi tylko o pielgrzymki, ale i o wymianę młodzieży między Polską a Izraelem, wymianę studentów - podkreśla Alicja Kobus. - Wszak w Poznaniu na UAM mamy największą hebraistykę w Polsce. Wielkopolska coraz bardziej otwiera się na świat, a wśród miast partnerskich Poznania jest izraelskie Ra'anana.

Czytaj także: Ławica - W maju nowe połączenie do Madrytu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto