18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznań: Zabytki traktu królewsko - cesarkiego w 3D [ZDJĘCIA, KONKURS]

Błażej Dąbkowski
Małżeństwo poznańskich architektów, które zaprojektowało m.in. Galerię Pestka wyda książkę z zabytkami traktu królewsko - cesarskiego w trójwymiarze!

Poznańska Opera, Aula Uniwersytecka, Zamek Cesarski, Katedra, Ratusz i domki budnicze - to tylko część zabytków, które Przemysław Woźny oraz Joanna Wystańska - Woźny, architekci ze stolicy Wielkopolski zamknęli w papierowej, przestrzennej formie.

Małżeństwo jako pierwsze w Poznaniu przedstawi najbardziej rozpoznawalne budynki w naszym mieści jako rozkładane, trójwymiarowe modele. Tak będzie wyglądać książka "Architektura 3D - Poznań”.

– Ta książka, to jak do tej pory nasz najbardziej ambitny projekt jeśli chodzi o tworzenie jeszcze niedocenianych w Polsce kartek przestrzennych. Jeśli pomysł się sprawdzi, sięgniemy po architekturę innych miast, takich jak Wrocław, czy Warszawa – mówi Przemysław Woźny. To po trosze spełnienie naszych marzeń z dzieciństwa – śmieje się Joanna Wystańska - Woźny. I dodaje: Pamiętam, że jako mała dziewczynka uwielbiałam swoją rozkładaną książkę o Czerwonym Kapturku.

Niecodzienna pozycja nie trafi, przynajmniej na razie, do sklepów i księgarń. Małżeństwo zamówiło w drukarni na początek jedynie 10 sztuk, by ewentualnie nanieść jeszcze drobne poprawki.

Impresje na temat Poznania i jego architektury:

– Nasze wykształcenie i zdolności manualne są z pewnością atutem i ułatwiają pracę, ale zawodowy perfekcjonizm czasem jednak przeszkadza – zauważa Joanna Wystańska - Woźny.

,,Architektura 3D” to jednak tylko jeden z wielu zrealizowanych projektów kartek przestrzennych. Pierwsze powstały jeszcze przed Euro 2012 i przedstawiały stadiony, na których odbyła się piłkarska impreza. Nie były to proste projekty, ponieważ obiekty mają obłe kształty. Można powiedzieć, że to bardziej impresje na temat – wyjaśnia architekt.

Następnie powstawały kartki przedstawiające Ratusz Poznański, Okrąglak, budynek Uniwersytetu Ekonomicznego. Małżeństwo sięgnęło także po rozpoznawalne budowle z Wielkopolski, czy Niemiec.

– Wykonaliśmy też kartkę przedstawiającą Muzeum Żydowskie w Berlinie. W tym przypadku potrzebny był bardziej pomysł jak ten nietypowy i wspaniały budynek przedstawić, niż żmudna praca – zauważa Joanna Wystańska - Woźny.

UWAGA! Przygotowaliśmy dla Was konkurs. Pierwsze 5 osób, które udostępni tekst na swoim Facebooku otrzyma od nas kartkę przestrzenną!

Więcej o niesamowitych kartkach przestrzennych czytaj w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Naszego Miasta.

Sprawdź inne kartki przestrzenne

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na [email protected], dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na facebooku


ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:
Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto