Jedną z największych atrakcji Poznania jest od zawsze Stary Rynek Jedną z największych atrakcji Poznania jest od zawsze Stary Rynek

Jedną z największych atrakcji Poznania jest od zawsze Stary Rynek (© Grzegorz Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poznań powoli staje się miastem docenianym przez turystów. Z roku na rok zwiększa się ich liczba i zostają na dłużej niż na jedną noc. Niebawem będziemy dokładnie wiedzieć, jak wielu gości odwiedza stolicę Wielkopolski.

Nawet teraz, po sezonie turystycznym, można na Starym Rynku spotkać ludzi z aparatami fotograficznymi. Przede wszystkim przyjeżdżają do nas turyści z krajów, z którymi mamy bezpośrednie połączenia, czyli Hiszpanii, Francji i Norwegii. Przylatują na weekendy, ale też i na dłuższe pobyty. Co ciekawe, odwiedzają nas nie tylko biznesmeni, do których stolica Wielkopolski kieruje swe zaproszenie, ale także całe rodziny, które chcą zobaczyć kolejne miasto z ciekawą historią, zabytkami i smaczną kuchnią.

– Na razie nie mamy dokładnych statystyk liczbowych – mówi Ewa Przydrożny, dyrektor Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. – Przygotowaliśmy projekt przeprowadzenia profesjonalnych badań ilościowych turystów, którzy przyjeżdżają do nas i teraz czekamy na rozstrzygnięcie konkursu oraz fundusze. Wtedy będziemy sprawdzać dokładnie, jak wiele osób nas odwiedzi w latach 2011–2013. Od kilku lat jednak widoczny jest wzrost liczby turystów. Promujemy się na targach w Barcelonie, co przekłada się to na rosnące grono odwiedzających nas Hiszpanów.

Poznań sporo zyskuje także na akcji „Za pół ceny”, która jest też coraz lepiej rozpropagowana w Europie. Jak na razie cieszy się największą sympatią głosujących, spośród produktów turystycznych nominowanych w konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny 2010 – wybór Internautów”. To plebiscyt organizowany przez portal „Oto Wakacje” i Polską Organizację Turystyczną.

Na brak pracy nie narzekają przewodnicy. Dzisiaj Poznańskie Biuro Podróży KulTour.pl rozpoczyna szóstą edycję szkolenia przewodników miejskich. Każdy chętny, posiadający wykształcenie minimum średnie, może zdobyć uprawnienia przewodnika. Nauka obejmuje ponad 260 godzin zajęć dydaktycznych z szerokim użyciem multimediów, w tym ponad 20 wyjść szkoleniowych do historycznych dzielnic i obiektów. Wykładowcami i instruktorami są specjaliści w swoich dziedzinach (m.in. historii, sztuki i architektury, turystyki miejskiej, kultury) – jednocześnie wszyscy są doświadczonymi przewodnikami miejskimi. Kontakt i zapisy pod nr tel.: 61 879 50 62 lub 601 871 661.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!