Poznaniacy odgwizdali V edycję Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Natalia Krawczyk
Niedzielne gwizdanie pod poznańskim Ratuszem to nie kolejna akcja promująca EURO 2012, choć nawiązuje do tematyki piłkarskiej. Hasłem: „Do przerwy 0:3” zainaugurowano w Wielkopolsce kolejną edycję projektu Szlachetna Paczka.

Ambasadorem akcji jest słynny polski bramkarz Jerzy Dudek i to właśnie jemu tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki zawdzięcza swoje motto. Nawiązuje ono do finałowego meczu Ligi Mistrzów między AC Milan a FC Liverpool, którego bramki strzegł właśnie Polak. W tym właśnie spotkaniu zawodnicy The Reds przegrywali 3:0, aby ostatecznie wygrać po rzutach karnych i nieprawdopodobnej paradzie bramkarskiej Jerzego Dudka.

Podobne działanie jest właśnie celem Szlachetnej Paczki. – Chcemy dziś wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji powiedzieć: to, że dziś przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców Szlachetnej Paczki. Razem możemy wygrać ten mecz! – mówi Łukasz Czapliński, rzecznik projektu w woj. wielkopolskim.