Poznaniacy przegrali z warszawiakami

Piłkarze Warty przegrali sparing z Polonią Warszawa 0:3. Do 85. minuty Czarne Koszule prowadziły tylko jedną bramką, ale w końcówce skutecznością błysnął Krzysztof Gajtkowski.

Zieloni dopiero wczoraj wrócili z obozu przygotowawczego w Świeradowie-Zdroju, gdzie pracowali nad przygotowaniem fizycznym. Trener Bogusław Baniak miał świadomość, że po ciężkich treningach jego zespół nie będzie w najlepszej formie, ale nie mógł przepuścić okazji do sprawdzianu z tak klasowym rywalem jak Polonia Warszawa, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy.

Mecz rozegrano w Grodzisku Wielkopolskim. Od początku przewagę uzyskała Polonia, ale udokumentowała to zaledwie jedną bramką zdobytą przez Igora Kozioła w 28. minucie meczu. Pomocnik Czarnych Koszul pokonał Łuksza Berczyńskiego strzałem głową po wrzutce z autu Radka Mynara.

W drugiej połowie spotkanie zrobiło się trochę bardziej wyrównane, a Warta miała nawet szansę na doprowadzenie do remisu. W 83. minucie Filip Burkhardt uderzył groźnie z rzutu wolnego, ale piłka zatrzymała się na słupku.

W ostatnich pięciu minutach skutecznością popisał się Krzysztof Gajtkowski. Były napastnik Kolejorza trafił do siatki po dokładnych podaniach Mariusza Zasady i Jacka Kosmalskiego.

Kolejny sparing Warta rozegra w przyszłą sobotę o godz. 13. na boisku przy ul. Gdańskiej.  Rywalem Zielonych będzie Pelikan Łowicz.

Polonia Warszawa − Warta Poznań 3:0 (1:0)

Bramki: 28. Kozioł, 85., 87. Gajtkowski

Skład Warty: Berczyński (88. Kubicki) − Wichtowski (55. Ignasiński), Ngamayama, Strugarek, Otuszewski − Bekas, Batata (70. Robak), Wojciechowski (46. Burkhardt), Sikora (33. Wan, 73. Kurminowski), Magdziarz (55. Iwanicki) − Klatt (60. Pawlak).