Poznanianki mistrzyniami świata!

Startujące w wyścigu dwójek podwójnych zawodniczki Julia Michalska i Magdalena Fularczyk zostały mistrzyniami świata w wioślarstwie!

Polki po wygraniu półfinału były jednymi z faworytek decydującego wyścigu i wytrzymały ciążącą na nich presję. Nasze wioślarki niemal od początku do końca o złoto walczyły z drużyną Wielkiej Brytanii.

Ostatecznie linię metę pierwsze minęły Polki z czasem 6:47,18. Drugie na mecie Brytyjki - Anna Bebington i Annabel Vernon uzyskały 6:48,82, a brązowy medal wywalczyły Bułgarki Rumjana Nejkowa i Miglena Markowa z czasem 6:50,16.

To pierwszy w historii złoty medal mistrzostw świata wywalczony przez polskie wioślarki.

Więcej o finałowym wyścigu naszyh mistrzyń w artykule:
Złoto dla Fularczyk i Michalskiej!

Julia Michalska i Magda Fularczyk - zawodniczki poznańskiego Trytona – bez problemu pokonały rywalki i zdobyły złoty medal rozgrywanych torze Malta Mistrzostw Świata w Wioślarstwie!