Poznańscy hokeiści dwa razy pobili wrocławian

Poznańskie Towarzystwo Hokejowe gościło drużynę Wrocławskiego Towarzystwa Hokejowego w ramach dwumeczu Ligi Open. Oba mecze wygrali poznaniacy.

Pierwszy pojedynek odbył się w piątkowy wieczór na lodowisku Chwiałka. Mecz od początku układał się pod dyktando poznaniaków, którzy pierwsza tercję wygrali 4:0. W kolejnych dwóch tercjach drużyna z Wrocławia próbowała odrobić straty, jednak gospodarze grali starannie w obronie i nie pozwolili zbliżyć się przeciwnikom na więcej niż 2 bramki. Końcówka meczu przebiegała w dość ostrej atmosferze - sędziowie nałożyli na zawodników kilkadziesiąt minut kar, w tym cztery kary meczu za bójki. Pomimo nałożonych na obie drużyny kar, rezultat meczu nie uległ już zmianie – drużyna z Poznania wygrała 7:5.

PTH Poznań - WTH Wrocław 7:5
Bramki dla PTH zdobyli:
L. Lipiński - 2, P. Mateja - 2, Z. Graczyk, J. Cukierski, M. Woźnica.

W sobotni poranek obie drużyny znów skrzyżowały kije przy ul. Chwiałkowskiego podczas spotkania rewanżowego. Po zawodnikach widać było zmęczenie poprzednim meczem, toteż tempo spotkania było nieco mniejsze. Tym razem to drużyna z Dolnego Śląska szybko objęła prowadzenie i po pierwszej tercji na tablicy wyników widniał rezultat 3:1 dla gości. Kolejna tercja oraz szybkie kontrataki poznaniaków doprowadziły do wyrównania. W trzeciej odsłonie trzy szybko zdobyte przez PTH bramki przesądziły o wyniku meczu. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6:4 dla gospodarzy.

PTH Poznań - WTH Wrocław 6:4
Bramki dla PTH zdobyli: M. Woźnica - 3, A. Meissner, Z. Graczyk i L. Lipiński.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.