Poznańscy siatkarze walczą dalej!

Poznańscy siatkarze nie rezygnują z walki o awanas do PLS. Wczoraj niespodziewanie pokonali faworyzowaną Politechnikę Warszawa i dziś staną przed szansą na wyrównanie rywalizacji do stanu 2-2.

W pierwszych meczach barażowych warszawiacy wygrali u siebie dwukrotnie po 3:1 i do Poznania jechali po trzecie zwycięstwo pieczętujące ich pozostanie w Polskiej Lidze Siatkówki.

Pierwsze dwa sety ropozczynały się kilkupunktowym prowadzeniem gości, ale Sławomir Gerymski potrafił na tyle skutecznie zmoblilizować swoich zawodników, że sety kończyły się wygranymi poznaniaków.  Trzeci set miał natomiast nadspodziewanie jednostronny przebieg. Tygrysy pozwoliły w nim rywalom na zdobycie zaledwie 16 punktów.

Wygrana sprawiła, że walka o PLS jest ciągle nierozstrzygnięta. Poznaniacy mają dziś szanse na wyrównanie rywalizacji do stanu 2-2. Wtedy piąty decydujący mecz odbędzie się w Warszawie.

Początek dzisiejszego meczu o godz. 16.00 w hali AWF przy Drodze Dębińskiej.

KS Poznań - Politechnika Warszawska 3:0

Sety: 28:26, 25:21, 25:16

KS Poznań: Mariusz Syguła, Tomasz Kamuda, Michał Kubiak, Radosław Zbierski, Tomasz Wieczorek, Przemysław Lach, Sławomir Krypel (libero)

Politechnika: Wiktor Położewicz, Radosław Rybak, Anton Kulikovskiy, Przemysław Michalczyk, Jakub Markiewicz, Tomasz Kowalczyk, Damian Wojtaszek (libero) oraz Pavel Chudik, Janusz Gałązka, Rafał Buszek.