Boisko będzie służyć jednoczeniu ponad podziałami i kulturami, zbliżaniu środowisk i integracji poprzez sport. W ten sposób będzie żywym pomnikiem Tomasza Sadowskiego – charyzmatycznego Twórcy wspólnot Barka oraz całego systemu reintegracji społeczno-zawodowej w Polsce.
Zobacz też: Turniej Mediów i Firm w Środzie Wlkp. w jubileuszowym wydaniu
Głównym punktem programu otwarcia boiska był turniej „Solidarni z Ukrainą”, w którym drużyna Barki zmierzyła się z drużynami darczyńców w krótkich, 10-minutowych meczach.
- W naszej drużynie zagrali: dwie pracownice Barki, liderzy Barki z Poznania i ze Strzelec, Ukraińcy uczestniczący w naszych programach wsparcia, Koray – wolontariusz z Turcji, Andrew – z Barki UK i Przemek, który 20 lat temu stał w bramce w pierwszych meczach piłki ulicznej
– mówił Bartosz Pawlak, główny inicjator budowy boiska ze strony Barki.
W trakcie wydarzenia odbył się koncert muzyki ukraińskiej, przygotowany przez osoby z Ukrainy, które na co dzień korzystają z pomocy Fundacji. Były też warsztaty, pokazy i stoiska przygotowane przez przedsiębiorstwa społeczne, wspierane przez Barkę.
"Największym zwycięzcą jest nie ten, kto pokona przeciwnika, lecz ten, kto pokona słabość w sobie” – te słowa Tomasza Sadowskiego wpisują się w sportowy model pomagania, który jest nowoczesną i niezwykle potrzebną formą integracji i wpływania na zmiany postaw i włączenie osób borykających się z różnymi problemami życiowymi.
Boisko na co dzień będzie służyć wszystkim tym, którzy korzystają z pomocy Barki – uczestnikom Centrum Integracji Społecznej, mieszkańcom wspólnot, osobom z Ukrainy wspieranym przez Barkę, a także pracownikom i naszym sąsiadom. Każdego roku będą się też odbywały na nim turnieje dla drużyn z różnych środowisk.
- Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wkład finansowy, jaki nasi partnerzy zdecydowali się przekazać na rzecz tej inwestycji. Marzyliśmy, by integrować partnerstwa, środowiska, ludzi różnej narodowości i poglądów, by pomagać – w szerokim rozumieniu – poprzez sport, kulturę, imprezy integracyjne, festyny, teatry, rewitalizację po promocję rzemiosła, ekologii i wiele innych form
– mówiła Barbara Sadowska, przewodnicząca Zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.
Jedna z największych inwestycji społecznych w Barce została zrealizowana z udziałem społecznie odpowiedzialnych firm: ADM, Bau-Technik, Checkpoint Systems, Constructa Plus, Raben Logistics Polska, Stena Recycling Polska i Volkswagen Rzepecki Mroczkowski.
Turystyczna Wielkopolska, powiat koniński:
Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]
Obserwuj nas także na Google News
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Straż Graniczna reaguje na publikację "Gazety Wyborczej". "Niebezpieczna narracja"
- Lista imion zakazanych w Polsce! Urzędnik nie pozwoli ci tak nazwać dziecka!
- Oświadczenie Orlenu ws. rzekomego braku paliwa. Koncern odpowiada na ataki
- Unia szykuje się do wielkiej reformy. „Najgorszy możliwy dla Polski scenariusz”