(© Fot. Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary zaprasza w soboty do królestwa organistów farnych – na emporę chórową. To wyjątkowa okazja do bliskiego spotkania z zabytkowymi organami Friedricha Ladegasta.

Możesz się dowiedzieć, jak się stroi tak wielki instrument, czy dwie ręce starczą do gry na trzech manuałach, do czego muzykowi rejestrator i dlaczego organista zmienia buty przed graniem. Warto też usłyszeć i zobaczyć z bliska, w jaki sposób z jednego instrumentu można wydobyć tak wiele różnych brzmień. To jedyna okazja w Poznaniu, by poznać organy od środka...

Od maja w każdą sobotę o godzinie 14.00 organista czeka przed wejściem do fary (przy ul. Gołębiej, w jej południowej pierzei, u wylotu ul. Świętosławskiej) na wszystkich miłośników Ladegasta. Opłata w wysokości 3 PLN od osoby jest cegiełką na rzecz zabytkowej budowli.

Przypominamy, że w każdą sobotę o godzinie 12.15 można usłyszeć organy podczas koncertów farnych, a po koncercie zwiedzić z przewodnikiem zakamarki farne (kapitularz, zakrystię i podziemia).

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!