Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznańska premiera "Zemsta dr. La Morte" już w niedzielę w Rialto!

Redakcja
Zemsta dr. La Morte
Zemsta dr. La Morte mat. prom.
„Zemsta doktora La Morte” to trzecia część przygód Inżyniera Walczaka - detektywa, polskiego Jamesa Bonda, współczesnego kapitana Żbika. Tym razem zdesperowany doktor La Morte spróbuje wystrzelić Polskę w kosmos.
Sprawdź aktualny repertuar kina Rialto, dowiedz się wszystkiego o najnowocześniejszej w Polsce aparaturze projekcyjnej, poznaj ceny biletów na filmy w kinie Rialto.

Wcześniejsze części: „Kolia Księżnej Romanowej” i „Walczak retro agit” mają grono wiernych fanów. „Zemsta...” może okazać się i dla nich sporą niespodzianką - jest zrobiona z o wiele większym rozmachem, z użyciem bardziej profesjonalnych środków, dopracowana w każdym szczególe.


Poznańska premiera

"Zemsta dr. La Morte"

seans z udziałem twórców i aktorów 
niedziela 26 lutego, godz. 20.00  
bilety: 18 zł, 14 zł (ulgowy)

Dzisiejsza technika umożliwiła twórcom m.in. na odtworzenie klimatu filmów lat 50. i 60. Rekwizyty, za które odpowiadała Paulina Mikucka oraz Jarosław Świerczek, stanowią w większości autentyczne przedmioty z lat 70. - książki, gazety, radia, telewizory, nawet samochody. Charakteryzatorka Agnieszka Wolska stworzyła bohaterów żywcem wyjętych z minionej epoki. A te wszystkie zabiegi głównie po to, by w lekki i zabawny sposób zagrać konwencją. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie, choć bohaterowie zatrzymali się w czasie kilkadziesiąt kolorowych lat temu. Walczak porusza się w dzisiejszym świecie - swoją warszawą mija elektrownie wiatrowe, z okna szpitala z lat 70. widzi wieże Sea Towers.

Taka koncepcja pozwoliła reżyserowi na radosny powrót do lat dzieciństwa i młodości połączony z zachwytem nad Polską współczesną i pozostawiła miejsce na polemikę z dzisiejszą sytuacją naszego kraju.
- W latach 70. fascynuje mnie wszystko: Bolek i Lolek, Bareja, czeskie ołówki z automatem, które mieli wszyscy – mówi reżyser.

Filmy Tomczaka to też swego rodzaju kronika współczesności. Widzimy w nich miejsca Trójmiasta w historycznych odsłonach. W „Kolii Księżnej Romanowej” pojawia się Grand Hotel przed remontem, podobnie ul. Świętojańska w „Walczak retro agit”, jest też Kino Polonia i Opera Leśna, które zaraz po zdjęciach do „Zemsty doktora La Morte” zostały odpowiednio – zlikwidowane i gruntownie przebudowane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto