Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznańskie kamienice. Historyczne miejsca zamieszkania

Justyna Bryske
Ślad po nazwisku Kazmierczak pojawia się w kamienicy przy ul. Grobli 14, przy której mógł mieszkać Ludwig Kazmierczak, dziadek kanclerz Niemiec. Kamienicę w czasie okupacji zamieszkiwali pracownicy Zakładów Światła, Siły i Wody. Nazwisko pojawia się w kronice ZŚSiW ze spisem pracowników. Należy do Kazmierczaka, pracownika zakładów, urodzonego w 1809 roku. 
Pozostałości ZŚSiW przetrwały do dziś. Na parterze kamienicy mieści się Wielkopolska Spółka Gazowa, a na piętrach mieszkają też, m.in. byli pracownicy gazowni.
Ślad po nazwisku Kazmierczak pojawia się w kamienicy przy ul. Grobli 14, przy której mógł mieszkać Ludwig Kazmierczak, dziadek kanclerz Niemiec. Kamienicę w czasie okupacji zamieszkiwali pracownicy Zakładów Światła, Siły i Wody. Nazwisko pojawia się w kronice ZŚSiW ze spisem pracowników. Należy do Kazmierczaka, pracownika zakładów, urodzonego w 1809 roku. Pozostałości ZŚSiW przetrwały do dziś. Na parterze kamienicy mieści się Wielkopolska Spółka Gazowa, a na piętrach mieszkają też, m.in. byli pracownicy gazowni. Justyna
Literaci, malarze, kompozytorzy, piosenkarze, politycy, krewni osób publicznych. Związani z Poznaniem, na krócej bądź dłużej, zamieszkiwali poznańskie kamienice. Które? Mówią o tym tablice pamiątkowe, zawieszone w miejscach przebywania artystów czy polityków.Niekiedy ich nazwiska pojawiają się w poznańskich kronikach, jak to ma miejsce w przypadku nazwiska dziadka kanclerz Niemiec, Angeli Merkel.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto