18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznańskie spotkanie wioślarskich pokoleń

J. Pałuba
W hotelu Sheraton wielkopolscy olimpijczycy w wioślarstwie czuli się bardzo dobrze.
W hotelu Sheraton wielkopolscy olimpijczycy w wioślarstwie czuli się bardzo dobrze. Izabela Głowacka
To był z pewnością udany sezon dla wielkopolskiego i poznańskiego wioślarstwa. Taką opinię wzmacnia brązowy medal igrzysk w Londynie w dwójkach podwójnych Julii Michalskiej (Tryton Poznań), wywalczony wspólnie z Magdaleną Fularczyk (Bydgostia).

Były też sukcesy na innych, międzynarodowych arenach oraz w kraju i to we wszystkich kategoriach wiekowych. Jeśli dodamy do tego trenera wspominanej dwójki kobiet Marcina Witkowskiego, pracującego od wielu lat w Trytonie, ale też z kadrą, to obraz wioślarstwa w naszym regionie rysuje się w dobrych kolorach.

Dobre wyniki stały się okazją do zorganizowania spotkania, podsumowującego miniony sezon w regionie. Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo oraz Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich w gościnne progi hotelu Sheraton, zaprosiły nie tylko tegorocznych olimpijczyków, ale też wszystkich żyjących, którzy startowali w igrzyskach w przeszłości.

W spotkaniu uczestniczyli również szefowie zaprzyjaźnionych od lat firm z wielkopolskim wioślarstwem: Aquanetu, Auto-Centrum, Volkswagena, Wielkopolskiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej i hotelu Sheraton. Obecni byli także przedstawiciele władz wojewódzkich, urzędu marszałkowskiego, starostwa powiatowego i urzędu miasta Poznania. Byli szefowie siedmiu wielkopolskich klubów wioślarskich.

Aleksander Daniel, prezes WZTW wręczył Julii Michalskiej-Płotkowiak i Marcinowi Witkowskiemu nagrody finansowe za medal olimpijski w Londynie. Ale był też czas na dobrą zabawę na wioślarskich ergometrach (formą i przygotowaniem imponował najstarszy olimpijczyk z Tokio 1964 Eugeniusz Kubiak), na których swoich sił próbowali nie tylko wioślarze, ale też przedstawiciele władz, sponsorów i dziennikarzy.

Ale najważniejsze były bezpośrednie rozmowy olimpijczyków, którzy do tej pory nie mieli okazji, aby spotkać się w takim gronie. Eugeniusz Kubiak konwersował z trenerem Aleksandrem Wojciechowskim (opiekun złotej czwórki podwójnej mężczyzn). Średnie pokolenie olimpijczyków: Bogusława Tomasiak i Mariola Abrahamczyk oraz Grzegorz Nowak, Adam Tomasiak, Piotr Tobolski i trener Przemysław Abrahamczyk, wspominało swoje starty z lat 70. i 80. poprzedniego wieku (igrzyska w Montrealu i Moskwie).

Natomiast najmłodsi: Julia Michalska-Płotkowiak, Natalia Madaj, Magdalena Kemnitz, Ilona Mokronowska, Patryk Brzeziński, Adam i Michał Wojciechowscy i Jarosław Janowski, wspominali ostatnie dekady - igrzyska w Barcelonie, Sydney, Atenach, Pekinie i tegoroczne w Londynie.

Spośród zaproszonych olimpijczyków zabrakło jedynie Elżbiety Kuncewicz. To spotkanie to był dobry pomysł. Z pewnością warto to kontynuować.

Zagraj w Paintball. Niezwykła dawka adrenaliny na jesień


ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:
Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Codziennie rano najświeższe informacje z Poznania i regionu na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto